‘Peygamber Efendimiz’i siyasi söylemlerinize malzeme yapamazsınız’

Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katıldığı bir söyleşide kullandığı skandal sözlere tepki gösterdi.

‘Peygamber Efendimiz’i siyasi  söylemlerinize malzeme yapamazsınız’

Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katıldığı bir söyleşide kullandığı skandal sözlere tepki göstererek “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) tebliği ile kendi partisini karşılaştırmak nasıl bir hadsizliktir. Siyasi çıkarların için Peygamber Efendimizin adını ağzına alma” uyarısında bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Bordum’da katıldığı bir söyleşide partisinin ulaştığı kişi sayısını Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in 1 yıllık tebliği sonucu ulaştığı kişi sayısı ile karşılaştırarak, "Mekke'de tebliğde bulunduğu zaman kaç kişi Hz. Muhammed'e biat etti? Bir yılda ancak 40 kişiyi buldu. Biz hiç olmazsa 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız" sözlerini sarf etmişti. Bu skandal sözlere sert tepki gösteren Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, “Sayın Perinçek haddi aşan bu sözlerinizden dolayı derhal bütün Müslümanlardan özür dileyin. Peygamber Efendimiz’in (sav) misyonu ve amacı ile sizin partinizin misyonu amacı arasında dağlar kadar fark vardır. Bu nasıl bir benzetmedir. “Hz. Muhammet’ten çok ileri bir noktadayız” ne demek? Bu talihsiz açıklamaların sürçü lisan olduğunu düşünüyor ve Doğu Perinçek’i derhal özür dilemeye davet ediyorum” dedi. 

Şanal, “Siyasi rant hesaplarınız için, güzel dinimizi, Peygamber Efendimiz’i (sav) siyasi söylemlerinize malzeme yapamazsınız. Hele hele onunla kendinizi hiç karşılaştıramazsınız. Böyle bir hata yaptığınızda bu milletten cevabını da alırsınız. Bu millet dinine Peygamberine yanlış yapanları asla unutmaz ve gereken tepkiyi de dinimizin öğütlediği aklıselim ve nezaket çerçevesinde vermesini gayet güzel bilir”şeklinde belirtti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLTEBER
İLTEBER - 1 ay Önce

Çorum Diyanet sen başkanı İsmail ŞANAL... Bu ne biçim iki yüzlülük !
Gülşen, imam hatiplilere hakaret etti diye en ağır cezayı istiyorsun, Doğu Perinçek resulullah (sav) a aşşağılayıcı hakarette bulunuyor ona " Özür dilesin !.."
Yatacak yeriniz yok sizin.

Çorumlu
Çorumlu - 1 ay Önce

Siyasi söylemlere dini alet eden her kes için ama herkes için tepki koyabilseniz keşke.Ama nerede.Nabza göre şerbet veriyorsunuz yazıkkkkk.

osmanlı
osmanlı - 1 ay Önce

Bir zahmet hiç bir parti İslam değerlerimizi diline dolayarak siyaset yapmasın bir zahmet....

Sade vatandaş
Sade vatandaş - 1 ay Önce

Yav hocam hergün bir açıklama yapıyorsun. Bakıp geçiyorum ama dayanamadım artık. Bir açıklamada rüşvetçiler, iş takipçileri, emekçinin hakkını yiyenler, devletin parasını peşkeş çekenler, ufacık çocuklara tacizde bulunanlar ve küçüğün rızası var diyenler, bir kereden bişey olmaz diyenler, dini araç olarak kullananlar için yapıver be Allah Rızası için. Biri çıkıyır Allah gelse Recep Tayyip Erdoğan kazanır diyor (tövbe), biri çıkıyor birilerini halife, peygamber ilan ediyor vs. vs. ama sizi hiç göremiyoruz. Yaptığınız açıklamadan Doğu perinçek kısmını kaldırıp tüm siyasiler için aynı tepkiyi verebilirsen gerçekten yanlış anlamışım diyeceğim ama benimki boş bir umut sadece.

çorumlu
çorumlu - 1 ay Önce

sn imam efendi ,doğu perinçek iktidara destek veriyor,yani sizin destek verdiginiZ siyasi partiye ,çok hahilsin sn hocam

SIRADAKİ HABER