Polis-halk birlikte yürüdü

10 Nisan Polis Haftası kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Çorum’da da coşkuyla kutlandı.

Polis-halk birlikte yürüdü

M.BURAK YALÇIN

10 Nisan Polis Haftası kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Çorum’da da coşkuyla kutlandı.

Renkli görüntülerin oluştuğu kutlamalarda polis-halk birlikte yürüyüş yaptı.

Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan törenler, kortej yürüyüşü ile devam etti. Kent Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş, Hürriyet Meydanı’na kadar bando eşliğinde polislerle beraber yürüdü.

Yürüyüşün ardından Polis ve Jandarma araçlarının kortej geçişi nefes kesti. Burada toplanan vatandaşlar ‘Vatan Sana Canım Feda’ sesleriyle Çorum’u inleten polis ve askerleri alkışladı. Kortej geçişinin ardından vatandaşlara pilav üstü döner ikramı yapıldı.

Programın sonunda Vali Necmeddin Kılıç ve beraberinde protokol üyeleri Hürriyet Meydanı’nda ki bir çay bahçesine oturarak sohbet etti. 

Polis ve halkın birlikte yürüdüğü yürüyüşe Vali Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül,  İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ,  Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, SP İl Başkanı Faruk Cıdık, daire müdürleri, gaziler ile şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER