‘Polis teşkilatımız milletin gözdesi’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü kutladı.

‘Polis teşkilatımız  milletin gözdesi’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü kutladı.
Kaynar, Türk polisinin köklü yapısıyla milletin asayişini, huzurunu temin, mal, can ve namus güvenliğini sağlamak, hak ve özgürlükleri korumak için fedakârca faaliyet gösteren, bu gayret ve fedakârlığıyla da milletin gözdesi haline gelmiş bir teşkilat olduğunu belirtti.

Polis teşkilatının, milletin kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına alarak, takdire şayan başarılar elde ettiğini ifade eden MHP İl Başkanı Arslan Kaynar, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Polis teşkilatımız, huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak özveri ve cesaretle bu görevi yerine getirmektedir. Bugün Türk Polis Teşkilatımız 174 yaşındadır. Geçen bu sürede polis teşkilatımız gittikçe güçlenmiş, bugün modern araç ve gereçlerle donatılmış, teknolojik alt yapıya sahip bir konuma gelmiş, modern bir polis teşkilatı konumundadır.

15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü sırasında, teröristlerin havadan bombaladıkları Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan 51 kahramanımız, İzmir'de kahramanlık destanı yazan Fethi Sekin, yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadele esnasında şahadet şerbetinden içen aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. 

Türk Polis Teşkilatı'nın 174'üncü yıldönümünü içtenlikle kutluyor, halen görevinin başında bulunan veya emeklilik günlerini yaşayan, hiçbir millet düşmanına baş eğmemiş, onay vermemiş polislerimizi selamlıyor, hepsine aileleriyle birlikte en iyi dileklerimi sunuyorum.”

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER