Ramazan etkinlikleri başladı

Çorum Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan Etkinlikleri vatandaşların yoğun ilgisiyle başladı.

Ramazan etkinlikleri başladı

Çorum Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan Etkinlikleri vatandaşların yoğun ilgisiyle başladı.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilmesi planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle ertelenen ramazan etkinliklerinin ilki dün akşam yapıldı. 15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikler saat 20.30’da başladı. İftarın ardından başlayan programa çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar ekinliklere büyük ilgi gösterdi. Meddah, Hacivat-Karagöz oyununun sergilendiği etkinliklerin ilk bölümünde çocuklarla birlikte büyükler de doyasıya eğlendi. Programın ilk bölümünde sahne alan meddah çocuklara oyunlar oynattı. Oyunların sonunda da çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında dağıtılan pamuk şeker, patlamış mısır, Osmanlı şerbeti ve Osmanlı macunu çocuklardan olduğu kadar büyüklerden de ilgi gördü.

GRUP SADA GÖNÜLLERİ MEST ETTİ

Teravih namazı sonrasında sahne alan Grup Sada dinleyenleri adeta mest etti. Ramazan etkinlikleri çerçevesinde ilahi ve ezgileri ile sahneye çıkan Grup Sada, izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Tasavvuf Müziği’nin en güzel eserlerini seslendiren Grup Sada izleyenlerden alkış aldı.

18 Mayıs akşamı gerçekleştirilecek olan etkinliklere tüm Çorum halkı davet edildi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vali bey ve belediye başkanının bilgisine;
Vali bey ve belediye başkanının bilgisine; - 2 yıl Önce

Dün akşam iftar vaktine yirmi dakika vardı.Gazi caddesinden yürüyerek evime gitmek istedim.Ama ne mümkün kaldırım kalabalık,bir de önemlisi lokantalar Gazi caddesinin kaldırımlarına resmen lokanta açmışlar,kaldırımda vatandaşa 1,5-2 metre yol kalmamış.İftardan sonra yine aynı yolu kullanarak Liseden aşağı yürüdüm.Bu seferde valilik binasından yukarı doğru eski binanın önüne okey masaları kurulmuş.Vatandaşı sokakta okey oynamaya çağıran bir durum oluşmuş.Bir tarafta tavla oynayanlar,vatandaşa yürüyecek yol yine 1,5-2 metre kadar kalmış.Vatandaş gündüz oruç tutsun,sahura kadar da okey mi oynasın?Hemde cadde üzerinde,Kaldırımlar işgal atında,belediye ve güvenlik görevlileri bu hassasiyete dikkat etmeli ve bu tür durumlara izin vermemeli.Her yerde MOBESE kamerası var.

SIRADAKİ HABER