Rektörün samimiyeti karşısında ne diyeceğini şaşırdı!

Hitit Üniversitesi'nde eğitim gören yabancı öğrencilerimiz, kendilerini güvende hissetmenin ötesinde, gerçekten ailelerinin yanında gibi hissediyor. Bu güven ve memnuniyet bizi de fazlasıyla gururlandırıyor ve mutlu ediyor.

Rektörün samimiyeti karşısında  ne diyeceğini şaşırdı!

HABER-YORUM / EROL TAŞKAN
Kamerunlu Hitit Üniversitesi öğrencisi Marcel Ngamli Mfouapon, Hitit Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi olarak Hitit Üniversitesi'nde öğrenci olan kız kardeşi Sümeyye Mfouapon'la birlikte Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ı ziyaret etti. Bizim de hazır bulunduğumuz ziyarette, Rektör'ün sıcak ve samimi yaklaşımı karşısında hayretini ifade eden Sümeyye; "Ben ülkemde 4 yıl üniversite okudum, Rektör'ü sadece mezuniyet töreninde gördüm. Buraya ilk kez geliyorum ve Sayın Rektörümüz'le görüşüyorum. Hitit Üniversitesi gerçekten çok bambaşka bir anlayışla yönetiliyor. Hitit Üniversitesi ailesine katıldığım için kendimi çok şanslı kabul ediyorum." dedi.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu'na (UDEF) bağlı Çorum Uluslararası Öğrenciler Derneği (ÇUDER)'i kabul ederek toplantı düzenleyen Rektör Alkan, uluslararası öğrenciler konusunda işbirliği teklifinde bulunmuş ve öğrenci getirilmesi konusunda birlikte çalışabileceğimizi ifade etmişti. Ve Rektör'ümüz sözünü fazlasıyla tutarak, bizim de gerçek anlamda güven duyduğumuz öğrencilerle ilgili üniversitenin kapılarını sonuna kadar açtı.


Hitit Üniversitesi'nde eğitim gören yabancı öğrencilerimiz, kendilerini güvende hissetmenin ötesinde, gerçekten ailelerinin yanında gibi hissediyor. Bu güven ve memnuniyet bizi de fazlasıyla gururlandırıyor ve mutlu ediyor.


Yabancı öğrencilerden söz ederken gözlerinin içi gülen Rektör Alkan, "Bu evlatlarımız gönül coğrafyamızın çocukları olarak, bizlerle gönül bağı ile bağlıdır ve onları ailemizin birer ferdi olarak kabul ediyoruz." dedi.


Dünyanın öbür ucundan binbir kaygı ve heyecanla Çorum'a gelerek Hitit Üniversitesi öğrencisi olan bu gençler, inşallah mezun olup memleketlerine döndüklerinde, yüreklerinde kurdukları kopmaz bağlar üzerine gönül köprüleri inşa edecekler.


Ziyaretimizde ÇUDER çalışmaları hakkında da konuşma fırsatı bulduk. Bizler de Rektörümüzün bu sıcak yaklaşımı ve öğrencilere gösterdiği samimiyetten aldığımız güçle, yabancı öğrencilerin Çorum'da hizmetinde olmaya, onlara destek olmaya devam edeceğiz.


Yeni öğrencimiz Kamerunlu Sümeyye'nin Rektör Alkan'la ilgili yaptığı tespit, Rektör'ün üniversitesinin kapılarını dünya bilimine, gönlünü de dünya çocuklarına açtığının somut bir örneği olarak hafımızdaki yerini aldı.


Hani derler ya, bir ambar buğdayın çeşnisi bir avuçtur diye. O kabildendir ki, bazen küçük bir samimiyet, büyük fotoğrafın tümünü gözler önüne serebilir.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 10:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep
Recep - 4 yıl Önce

Evet çok mütevazidir makam ve yolluk için bütün tetikçilik vazifelerini düşünmeden yürütür

HASAN
HASAN @Recep - 4 yıl Önce

sen baya baya kıskanıyorsun bu adamı.

Mahir odabaşı
Mahir odabaşı - 4 yıl Önce

Kıymetli rektörümüzü tebrik ediyorum. ..dünden bugüne aynı çizgi. .. mutevazilikten kaybeden olmadı ...daim ola...

ilginççç
ilginççç @Mahir odabaşı - 4 yıl Önce

mütevazılıkta seviye atlamış. bir öğrenci ziyareti ayarlamış. medyayı çağırmış. ezberlediği konuşmayı doğaçlama gibi sunmuş. yabancı uyruklu öğrencinin neden şaşırdığı ortada. "hem bizi, hem medyayı çağırmış, Allah Allah ne iş bu" diye düşünmüştür.

Bilgin
Bilgin - 4 yıl Önce

Sonra siyasiler öyle istedi ne yapıyım der Osman eğriye işleri bıraktığı gibi

Milli eğitim
Milli eğitim - 4 yıl Önce

Bence Reha milli eğitim müdürü de olsun rektörlükle beraber yürütsün. Çok iyi inşaat yaptırıyor ... bitmeyen inşaatlar

FAtih
FAtih - 4 yıl Önce

Adın Hasan ama tetikçilerin kıskanılacak yaratıklar olmadığını öğrenmemişsin. Hz. Hasan’ı emevilerden altın alan karısı zehirlemişti

çorumlu
çorumlu - 4 yıl Önce

önümüzde ki haftadan itibaren Milli Eğitim Müdürlüğünde görev değişikliği olacağı;Yeni Müdürümüzün Çorumlu olduğu müdür ile ilgili bir tüyo veriyim. dedim darısı rektörümüze onları daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun

Azem
Azem - 4 yıl Önce

Saygıdeğer rekrörümüzü yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim.


SIRADAKİ HABER