Saat Kulesi’nden hastane 42 lira oldu

Çorum’da taksi ücretlerinde zam yapıldı.

Saat Kulesi’nden hastane 42 lira oldu

FATİH BATTAR

Çorum’da taksi ücretlerinde zam yapıldı. Zamla birlikte taksi açılış ücreti 7,50 TL'den 10 TL'ye, indi-bindi ücreti ise 20 TL'den 30 TL'ye yükseltildi.

Artan maliyetler, akaryakıta gelen zamlar, sigorta ve kasko ücretlerine yapılan zamlardan dolayı böyle bir karar almak zorunda odluklarını belirten Taksiciler ve Minibüscüler Odası Başkanı Mehmet Gayretli, Çorum halkının bu zammı anlayışla karşılayacağını söyledi.

En son geçtiğimiz yıl Aralık ayında taksi ücretlerine zam yapıldığını aktaran Gayretli; “En son zam yaptığımız Aralık 2021 yılında 11 lira olan benzin fiyatı şu an 22-23 civarında. Sadece akaryakıta değil, lastiğe, sigortaya, kaskoya her şeye zam geldi. Artan maliyetlerden dolayı esnafımız mağdur oluyordu. Biz de 2 gün önce ücretlere zam kararı aldık. Aldığımız karar doğrultusunda Açılış 7.5 lira iken 10 liraya, km başına 7.5 lira iken 10 liraya, indi-bin fiyatlarını ise 20 liradan 30 liraya yükselttik.” dedi

Çorum’da taksici esnafının aldığı yeni zamla birlikte artık Saat Kulesi’nden Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 42 lira yazacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 10 ay Önce

İsterse anlayışla karşılamasın! Tüm olumsuzluklara rağmen seçimlerde % 66 ile Cumhur İttifakı'nı destekleyen ve hala da desteklemeye devam eden Çorumlunun pahalılıktan yakınmaya hiç hakkı yok! Kendi eliyle yaptı çünkü bunu! Ne demiş atalarımız; kendi düşen ağlamaz!

Sana ne oluyor
Sana ne oluyor @Çorumlu - 10 ay Önce

Madem yüzde 66 ile destek vermiş sana ne oluyor sana laf mı düşüyor milletin aklı gözü kulağı yok mu biraz çalışırsanız sizin de olur kıskançlık yapmayın projenizi icraatlarınızı sunun bırakın millet karar versin

Vatandaş
Vatandaş - 10 ay Önce

Ne alaka şimdi çorum AKP nin değilde CHP nin olsa herşey güllük gülüstanlıkmı olacaktı yada Ankarada İstanbulda herşey yolundamı hayat bedavamı oralarda hayat pahalılığı heryerde tüm dünyada var boş yapma

Zafer İnananlarındır
Zafer İnananlarındır @Vatandaş - 10 ay Önce

Millet bu iki kutuplu siyaseten çok sıkıldı! Türk siyaseti AKP-CHP arasındaki kısır ve anlamsız çekişmeye kurban ediliyor adeta! Bunun çözümü de ZAFER PARTİSİ! Bu 2 kutuplu siyasetten Sayın Ümit Özdağ ve Zafer Partisi sayesinde kurtuluyor Türkiye Allah'a hamd olsun!

Durmak yok yola devam!
Durmak yok yola devam! @Vatandaş - 10 ay Önce

Ülkeyi kim yönetiyor?!
AKP!
Ekonomi politikalarını kim belirliyor?!
AKP!
O zaman ekonomideki her türlü sorunun muhatabı kim?!
AKP!

Ayrıca, AKP'nin alternatifinin CHP olduğunu kim söyledi?!
Ben söylemedim!
AKP'nin alternatifi ZAFER PARTİSİ'dir!

SERDAR
SERDAR - 10 ay Önce

Cahiller ordusu toplanmış yine dünyada hayat pahalı diye.Şöyle anlatayım cahillere Amerika da benzinin galonu 4-4,5 dolar arası değişiyor.1 galonda yaklasık 4 litre.Yani en pahalı durumda litresi 1 dolara geliyor.Şimdi bizim cahiller diyecekki e 1 dolar al işte 15 tl.Değil cahil kardesim onlar için 1 lira.Nedenmi?orada en vasıfsız işci çalıştıgında 10-12 dolar para alıyor.Yani 1 saat çalıştıgında en az 10 litre yakıt alıyor.
Senin asgari ücretin 4253 tl saatlik kazancın yaklasık 15 tl.(9 saat gunluk calısan için o da .eger 9 saatten fazla çalısıyorsan bu aldıgın ücretde azalır ona göre )Yani 1 saat calışmanla 1 litre mazot (SENİN ANLAYACAGIN DİLDE YAZAYIM) alamıyoon.Elin adamı 1 saat çalışır 10 litre mazot alır sen 1 saatte 1 litre alamazsın.
Hayat kime ne kadar pahalı gördünmü aklı olupğ fikri olmayan hayat dünyada pahalı diyen zeynallar.

SIRADAKİ HABER