Sağlık Müdürlüğünün yıkımı için onay geldi

Belediye Başkanı Zeki Gül, binanın yıkımı için Bakanlıktan onay geldiğini açıkladı.

Sağlık Müdürlüğünün  yıkımı için onay geldi

M.BURAK YALÇIN

Katıldığı televizyon programında Sağlık Müdürlüğünün yıkımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Zeki Gül, binanın yıkımı için Bakanlıktan onay geldiğini açıkladı.

Yıkımın önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğini açıklayan Belediye Başkanı Zeki Gül, “Sağlık Müdürlüğü binasının yıkımı onaylandı Çorum’un yıllardır özlemle beklediği çalışmalardan biri de Kent Meydanı yapılmasıydı. Meydanlar şehirlere kimlik kazandıran eserlerdir. Valilik önünü park haline getirdik. Eski Adliye Binasını, Tekel Binası ve İl Özel İdaresi Binası yıktık. Yeni yerine taşınan Sağlık Müdürlüğü Binamızın da yıkım onayını aldık önümüzdeki günlerde yıkımını gerçekleştireceğiz. Şehrimize yaklaşık 25.000 m2’lik bir meydan kazandırmış olacağız. Ayrıca, meydanın altına 350 araçlık yer altı otoparkı yaparak bölgenin otopark ihtiyacını da büyük oranda giderdik” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 4 yıl Önce

Madem bu binanın yıkılacağı belliydi yanındaki meydanı yapmayıp doğru düzgün daha güzel bi meydan yapılsaydı yan taraftaki ucube boş binalar gibi meydan yapılacaksa bence hiç yapılmasın

SIRADAKİ HABER