Sağpazarlılar yol dertlisi

Bayat'a bağlı Sağpazar Köyü sakinleri, yollarının bozulduğunu belirterek bakım ve onarım istediklerini ifade etti.

Sağpazarlılar yol dertlisi

MURAT ÇETİN
Bayat'a bağlı Sağpazar Köyü sakinleri, yollarının bozulduğunu belirterek bakım ve onarım istediklerini ifade etti. Bölgede kurlu bulunan Hidro Elektrik Santrali'ndeki çalışmaların yollarını kullanılamaz hale getirdiğini iddia eden köylüler, çalışmalar kapsamında mezar duvarının dahi yıkıldığını söyledi. 

 

Köy sakinleri bölgelerine yapılan yatırımdan mutlu olmakla birlikte, bölgeyi sorun yumağı haline getiren olumsuzluklardan da rahatsız olduklarına işaret ederek, "Yollarımızın kalitesi ve standartı düştü. Bunda birinci dereceden yatırım sorumlu demiyoruz, ancak etkisinin olduğu da kaçınılmaz. Toyhane-Sağpazar yolu ve Sağpazar'ı Ankara'ya bağlayan ara yol, çok kullanılıyor olmasına karşın içler acısı bir durumda. Geçen yıl yaşanan su baskını, arazilerimize zarar verdi, çok şükür ki ekili değildi, eğer çeltik ekili olsaydı zararımız daha dü büyük olurdu." dediler.
 

Gazetemizi arayarak yaşadıkları problemleri aktaran Sağpazarı Köyü sakinleri, yol problemi yanı sıra su problemi de yaşadıklarını anlatarak, köy meydanında bulunan çeşmeden sularını karşıladıklarını, evlerde şebeke suyu bulunmadığını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih sarı
fatih sarı - 2 yıl Önce

KÖYÜMÜZ ADINA YAPILAN HABERDE EMEĞİ OLAN HER KESE TEŞEKÜR EDERİM YANLIZ ŞUNLARIDA ADLAMAMAK GEREK HIDRO ENERJI SANTRALIN KÖYÜMÜZE HİÇ BİR FAYDASI OLMAMIŞTIR AKSİ HALDE ZARARI OLMUŞTUR YOL LARIMIZI PERİŞAN HALE GETIRMİŞ OLUP KUTSALLARIMIZ OLAN MEZAR DUVARLARINA ZARAR VERİP ZARARI GERİ TAMİR ETMEMİŞLERDİR BU SANTRALIN KÖYÜMÜZE FAYDASI NEDİRKİ KÖYÜMÜZE ENERJİMİ VERİLMİŞKİ ANCAK VERİLEN ZARAR GEREK KAMU GEREK ÖZEL MÜLKLERE OLMUŞTUR BU SANTRALIN YAPIM SÜRECİNDE GEREK KÖYÜMÜZÜN YOLLARI GEREKSE ARAZİLERİ VE MEZAR ÇEVRESİN DE HARAP EDİLMİŞ OLUP BUNADA BAZI İNSANLAR BÜYÜK İHTİMAL GÖZ YUMMUŞ OLMAKTA DIR ŞİMDİ ANLAŞILIYORKİ BAZI YÖNETİCİLER GEREK KAMUDA GEREK SE ÖZEL SEKTÖRDE BAZI ÇIKARLARI KARŞILIĞINDA GÖZ YUMUYORLAR ŞİMDİ SİZ DEĞERLİ HEM OKURLARA HEMDE HABERİ YAPAN ÇOK DEGERLİ İNSANLARA SORARIM BU SORUNLAR ÇÖZÜLÜRMÜ

SIRADAKİ HABER