Seçmenlere adres kaydı uyarısı

Çorum Merkez İlçe Nüfus Müdürü Aziz Önal, yaklaşan Mahalli İdareler seçimleri öncesinde vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Seçmenlere adres kaydı uyarısı

FATİH AKBAŞ
Çorum Merkez İlçe Nüfus Müdürü Aziz Önal, yaklaşan Mahalli İdareler seçimleri öncesinde vatandaşlara uyarılarda bulundu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde uygulanacak seçim takviminin Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirterek sözlerine başlayan Aziz Önal,  “Seçim takviminin uygulanması sırasında vatandaşlarımızın bazı konularda bilgilendirilmesi uygun görülmüştür.  Ev adreslerini değiştirdikleri halde bugüne kadar yeni adresini beyan etmemiş olan vatandaşlarımızın en geç 17.01.2019 tarihi mesai bitimine kadar yeni adreslerini Nüfus Müdürlüğüne beyan etmeleri gerekmektedirler. Yeni adreslerini beyan etmemeleri durumunda seçmen listelerinde yer almayacaklarından oy kullanamayacaklardır.  Tüm seçmen vatandaşlarımızın seçmen kütüklerinin muhtarlıklarda askıya çıkacağı 04.01.2019 tarihi ile askıdan ineceği 17.01.2019 tarihleri arasında muhtarlıklara asılan seçmen listelerinden isimlerini kontrol ederek, seçmen kütüklerinde isimlerinin yer almaması durumda müdürlüğümüze başvurarak adres kayıtlarını kontrol ettirmeleri, varsa bir yanlışlık düzelttirmeleri gerekmektedir. Aksi halde oy kullanamazlar. Özellikle köylere adres beyanında bulunan ancak resen veya şikayet üzerine yapılan tahkikat sonucunda köylerde oturmadığı tespit edilerek adres kayıtları kapatılan vatandaşlarımızın en geç 17 Ocak 2019 tarihi mesai bitimine kadar Nüfus Müdürlüğünde adres beyanında bulunmaları gerekmektedir. Bu şekilde adresleri kapatılan vatandaşlarımız yeni bir adres beyanında bulunmamaları durumunda oy kullanma imkanları bulunmaktadırlar.  Yüksek Seçim Kurulu kararı uyarınca 17 Ocak 2019 tarihinden sonra yapılacak adres beyanları seçmen listelerinde yer alamayacağından, bu tarihten sonra adres kaydı yaptıran vatandaşlarımızın bu sürelere dikkat etmeleri gerekmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER