‘Şeker milletindir, milletin kalsın istiyoruz’

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki mitinginde konuşma yapan Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman, Şeker Fabrikalarının sahibinin millet olduğunu söyledi.

‘Şeker milletindir, milletin kalsın istiyoruz’

M.BURAK YALÇIN

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki mitinginde konuşma yapan Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman, Şeker Fabrikalarının sahibinin millet olduğunu söyledi.

Çorum’un tarihi bir gün yaşadığını yaşadığını belirten Sefer Kahraman, “Derdimiz köylümüz pancar eksin, milletimiz kazansın, esnafımız, besicimiz, çiftçimiz, Çorum, Türkiye kazansındır. Şeker milletindir, milletin kalsın istiyoruz. Şeker Fabrikaları Anadolu’nun bağrında, Anadolu’da ayağı çarıklı köylü vatandaşlarımızın yumurta satarak kurduğu fabrikalardır. Bu fabrikalar yıllardan beri ülkemize aş verdi, verdi, ekmek verdi.” diye konuştu.

Şeker Fabrikalarının idam sehpasına çıkarıldığını da ifade eden Kahraman, “Dolayısıyla bugün kapatmakla karşı karşıya, sağlığa zararlı NBŞ’lerin, GDO’ların lobileri karşısında adeta kapatılmak isteniyor ve idam sehpasına çıkarılmıştır. İnanıyorum ki ülkemizi yönetenler bu konuyu bir daha gözden geçireceklerdir. Allah’ın izniyle kazanan halkımız, ülkemiz, çiftçimiz, köylümüz, Türkiye olacak. Şeker vatandır, vatan satılmaz” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Kesinlikle ozellestirilmesine karsiyim bu vatani satmaktır

fikretya@usa.com
fikretya@usa.com - 5 yıl Önce

Chp bugün satılmasına karşıyım diyor 1984 de buralar devletin arpalığı olacak diyede yapılmasına karşıydı,devlet tiçaretle uğraşmaz devlet yaparsa bu işi 2000,3000 kişi 3 ay çalışır 12 ay en yüksekten maaş ödenir bizim vergilerimizle.ekmekçioğluda bu vatanın çocuğu değilmiydi ?

ismail baş çamlıca
ismail baş çamlıca - 5 yıl Önce

şimdi ekmekciogullarını hiç tanımam ama bu cesaretli firma gdo ve nşb lobilerinin tavsiyesi ile mi teklif verdi eleştri yaparken hep koltugunuzu düşünüyorsunuz öyle köylü köylü safsatalarınıda bırakın kaç defa pancar teslim zamanı gelip köylünün pancarı teslim sıkıntısını küspe kartlarının üretiçilerinden kaça toplandıgını pancara düşülen fireyi niye pancar fiatı 20 kuruş degilde daha fazla olsun demiyorsunuz sendikacı öyle eleştri yaptıklarınızdan sizde çok masum degilsiniz bak son dönem milletvekili de [sendikacı] o da karşı bu acıklamaların cahil bir köylü olarak köylü için öbür taraflarını ben bilmem bilmemde münkün degil

SIRADAKİ HABER