Sınavlarda kişisel eşyalar "Nebahat abla"ya emanet

Çorum' Anadolu Lisesinde kantin işleten Nebahat Kadak, bu okulda sınava girenlerin yanlarında getirdikleri ancak binaya sokulmayan kişisel eşyaları 3 lira karşılığında emanet alıyor

Sınavlarda kişisel eşyalar "Nebahat abla"ya emanet

Atatürk Anadolu Lisesinin kantin işletmeciliğini yapan 62 yaşındaki Nebahat KadakKamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim oturumuna girmek isteyen ancak üzerlerindeki eşyalarla sınava girmelerine izin verilmeyen katılımcıların imdadına yetişti.

Kadak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 yıldır sürdürdüğü emanetçilik işinde en çok KPSS'de para kazandığını söyledi. 

Kimi insanların bilmeden, kimilerinin de uzaktan gelmesinden dolayı yanında bir takım eşyalar bulundurmak durumunda olduklarını belirten Kadak, "Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Sınav öncesinde bana eşyasını emanet eden herkes, sınavdan sonra eşyasını geri aldı." dedi. 

Teslim aldığı eşyaların üzerine sahiplerinin isimlerini yazdığını, sınav çıkışı ise nüfus cüzdanına bakarak eşyaları teslim ettiğini anlatan Kadak, şöyle konuştu:

"Çanta, kalem, anahtarlık, cep telefonu, takı gibi birçok eşyayı parça sayısı fark etmeksizin kişi başı 3 liradan emanet alıyorum. Sadece sigara paketlerini almıyorum. Sigara önemli değil. Altın ve gümüş gibi kıymetli eşyaları da kendi çantamda saklıyorum. Dört yıldır hiç sorun yaşamadım. En çok KPSS sınavlarında para kazanıyorum. Diğer sınavlarda emanet eşya çok olmuyor. Okulun kantinini işlettiğim için mecburi olarak her sınavda buraya geliyorum." 

(AA)

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Özcan
Can Özcan - 4 yıl Önce

fırsatçılıkta çığır açmış kadın,vergi yok algı yok bu haberi okuyup soruşturma açanda yok,ne güzel emanete 3 liracık.Bu haber resmen suç duyurusudur.kendinize gelin. hiçbir öğrenci sağmal ineği değil

Recep bıyık
Recep bıyık - 4 yıl Önce

Can , farkettiysen kadın yukarda okulun kantinini işletiyorum demiş vergisinide ödüyo yani prim yapcam diye emeğiyle soğukta sıcakta dışarda milletin eşyasını bekleyen insan için böyle bi yorum yapman çok yanlış . Bu fırsatçılık değil verilen bi hizmet .

SIRADAKİ HABER