Son Dakika - Başsavcı'dan kazayla ilgili açıklama

Vali Necmeddin Kılıç ile Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Osmancıkta meydana gelen trafik kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

M.BURAK YALÇIN

Vali Necmeddin Kılıç ile Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Osmancık’ta meydana gelen trafik kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ve beraberindeki heyete Vali Necmeddin Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

KILIÇ: SAĞLIKTA DÜNYA STANDARTLARINI AŞDIK

Ziyarette konuşma yapan Vali Necmeddin Kılıç, insan sağlığına hizmetin yüce ve kutsal bir görev olduğunu belirterek, “Hekimlik insanlık tarihi kadar eski bir meslek. Türkiye’deki sağlık personeli ve sağlık sistemi dünyanın ilgisini çekmektedir. Sağlıkta dünya standartlarını aşmış bir ülkeyiz. Dünyada örnek olacak bir sağlık sistemine sahibiz. Fedakâr bir sağlık personeli kadromuz var. Çorum’da hasta memnuniyeti de oldukça yüksek.” dedi.

‘TÜM KURUMLARIMIZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI’

Osmancık’ta meydana gelen kazayla ilgilide konuşan Kılıç, “Tüm kurumlarımız üzerine düşeni yaptı. 6 civarlarında Sağlık Müdürümüzle görüştük olay yerine geçti. Kargı ve Osmancık itfaiye teşkilatımız 15 dakikada olay yerine ulaştılar. 11 kaybımız var. 21 de hafif yaralımız var. 3 yaralı taburcu oldu. Ailelerine başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

YURDAGÜL: TIR GECE 01.10’DA ARIZALANMIŞ

Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ise kazayla ilgili şunları söyledi: “Gece 01.10 sıralarında Gürcistan plakalı sürücüsü de Gürcü uyruklu olan teknik bir arıza sebebiyle yol üzerine kalmış. Kendi çabasıyla emniyet şeridine yaklaşmış ama genişliği itibariyle şeride sığması mümkün değil. Şeridi taşarak yolu kapatmış. Osmancık’taki ekipler olay yerine gidip dubalarla gerekli tedbiri almış. Aracın flaşörlerini yakmasını istemişler. Kaza olduğunda flaşörler yanar vaziyetteymiş.

‘YANGIN ARKADAN BAŞLAYIP ÖNE DOĞRU GELMİŞ’

Ölü ve yaralı sayısı itibariyle kamu davası açılması halinde dava Çorum’da görülecek. Bizde olay yerindeki incelemelere nezaret ettik. İlk tespitlere göre arkadan çarpma suretiyle kaza meydana geldikten sonra otobüsün arka kısmından yangın başlayıp öne doğru gelmiş. Ön tarafta bulunan yolcular yan camları kırarak dışarı çıkmışlar. O yaralılar yangından etkilenmemişler. Olay yerinden 11 ceset çıktı. Cesetlerin vücut bütünlükleri yangın sebebiyle yerinde değil. Kimlik tespiti açısından sıkıntı yaşanıyor. Yakıtla ilgili numune alındı. Bilirkişiler görevlendirildi. Olayın meydana gelişi ile ilgili kimlerin kusuru var soruşturmaya dahil edilecek. Park halinde olan aracın sürücüsü gözaltında. Ölenlerden birinin otobüs şoförü olduğunu tahmin ediyoruz. Gürcistan uyruklu şoförde 0,18 promil alkol tespit edildi ama olayın oluş şekliyle alkolden kaynaklandı gibi değerlendirmemiz zor.”

Ziyarette İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ve Tabibler Odası heyeti hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER