Taşkan, Iraklı Hale'den özür diledi

5 Eylül Çarşamba günü, çöpten atık malzeme toplayan küçük bir kız çocuğunun haberini yapmıştık. “Yükü bedeninden ağır” başlıklı haberimize bir de “Sana yük, bize utanç düştü” diyerek yorum da katmıştık. Bu haberimiz o kadar çok izlendi ve takip edildi ki öyle böyle değil.

Taşkan, Iraklı Hale'den özür diledi

HABER-YORUM / EROL TAŞKAN

5 Eylül Çarşamba günü, çöpten atık malzeme toplayan küçük bir kız çocuğunun haberini yapmıştık. “Yükü bedeninden ağır” başlıklı haberimize bir de “Sana yük, bize utanç düştü” diyerek yorum da katmıştık. Bu haberimiz o kadar çok izlendi ve takip edildi ki öyle böyle değil.

Peki takip edildi de ne oldu diyeceksiniz? Çocuğa ve ailesine katkı oldu, olmadı değil ama öyle açılan telefonlar kadar, yapılan yorumlar kadar da olmadı aslında.

Bu haberden çıkan çok çarpıcı sonuç ve analizler oldu.

Binrlerce yorumlar yapıldı, herkes meseleyi kendi penceresinden değerlendirdi.

Ama işin acı ve garip tarafı şu ki, bu sabi çocuğun üzerinden siyaset yapıldı, insanlar devlete, hükümete hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretler yağdırdı.

Halbuki biz bu haberi, toplumun bir gerçeği olarak yansıttık. Savaştan kaçan çocukların içine düştüğü zor durumlara ve mahkumluklara örnek vermiştik.

Öyle yorumlar var ki, içinde o çocuk yok!

Küfür var, hakaret var, siyasi savaşlar var, linç var.

Gözü kör, vicdanı sağır, kalbi kara insanların yorumları, geldiğimiz noktanın içler acısı halini arz ediyor aslında.

Kimisi babayı, kimisi çocuğu, kimisi de bizi suçluyor. Hele biri var ki, ABD başta olmak üzere dünyanın hiç bir batılı ülkesinde bu tür görüntülerin olmadığı yazarak, en büyük evsizlerin ve fakirlerin ABD’de yaşamaya çalıştığından habersiz olarak hem de.

Benim meczub bir arkadaşım vardı. Vaktinde, “Acıyorlar ama bakmıyorlar” diyerek, kitaplara sığmayacak halimizi tek cümle ile özetlemişti. Şimdi geldiğimiz durum öyle oldu ki, acıyanı bile bulmak mesele haline geldi.

Eline satırı almış, üzerine vurmayacağı konu yok insanların. Herkesi siyasetin kıyma makinasına atıp un ufak etmekten çekinmiyorlar bile.

Özür diliyorum senden çocuk...

Çok özür diliyorum.

Katillerin elinden kurtulmak için geldiğin şu Çorum’da, seni başka bir savaşın esiri haline getirdiğimiz için, özür diliyorum senden.

Tüm gününü klavye başında devlete millete küfretmeye adamış zavallıların arasına attık seni bilmeden.

Boş boş laf eden beyhudeler, siz hangi garibin evine bir tas çorba götürdünüz ki, kendinizi bu sözleri etmeye muktedir görüyorsunuz.

Siz kimsiniz ki, derde çare üretmek yerine ahkam kesip, pis kusmuklarınızı sağa sola boca ediyorsunuz.

Gidin, kendi kininizde, kendi vicdansızlığınızda boğulun.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmettin
Necmettin - 4 yıl Önce

Yorumumu yayınlarsanız sevinirim. Neymiş hükümet eleştirilmiş kimi elestireceğiz kim getirdi ırak'lı ve Suriye'lileri? Türk vatandaşının verdiği vergiyi türk vatandaşına harcadılar. Çorum'da çalıştığım fabrikaya Suriye'li işçiler alındı ve ben işten atıldım!!!

Söz Bir.....
Söz Bir..... - 4 yıl Önce

İnsanları işten atıp yerine başka bir insanın alınması ahlaki olmadığı bir gerçek. Bir lokma uğruna sokaklarda çöp toplayarak hayatını hasbelkader idame ettirmeye çalışan ve ülkesinden kovulan çocukların, kadınların ve bunların babaları koca bir şehirde, ülkede aç, sefil geziyor ve insanların pisliğine mahkûm ediliyorsa bu insanlığın yüz karasıdır. İnsanların yerinden yurdundan eden emperyalizme/sömürü düzenine binlerce kez lanet olsun, Mazlumların ahi, karşılığını bulacaktır.

Eser
Eser - 4 yıl Önce

Ne yapalım. Kötü ekonomiyi ve kötü politikaları eleştirmeyelim mi? Siz gibi çözüm üretmeden, saf çıkar eylemi
İçinde mı diyelim? Demokrasi gereği vahim olaya tepki koyup somut adım beklemeyelim mi? Ne yapalı? Bi deyiver...

murat
murat - 4 yıl Önce

çorum da suriyeli çok az var. Alayı ıraklı. Irakta savaş mı var?
Çöpten yemek arayan o zavallı çocuğu haber yapman doğru değil. Bunun haber değeride yok zaten. Herkesin her gün onlarca defa gördüğü manzaralar.
Hadi suriyeliyi anladık diyelim. (Savaş vardı, gerçi oda bitti ama...)
Bu ıraklılar neden burda onu araştır derim.
Ben bilmiyorum beni de aydınlatmış olursunuz.

Adem
Adem - 4 yıl Önce

Suriyeli savaştan kaçıp geliyo dediginiz arapların yüzde doksan dokuzu ıraklı ırakta olumsuz bir durum yokken suriye yerine ıraktan arapların getirilmesi tuhaf. Asıl gazeteciyseniz bunu araştırın ırakta savaş yok niye iraklıları alıyoruz ve suriyeli savaştan kaçanları alıyormuşuz gibi gösteriyoruz vatandaşımıza

Necmettin
Necmettin - 4 yıl Önce

Vatandaş nick arkadaşım, anlatamadım galiba, kendi türk insanı varken Suriye'li çalıştırmanın nedeni açıklanabilir mi? Almanyada ki Türklerlerin suç orani kaçtır? 10 kişi ile iş yeri basıp camı çerçeveyi indiren duydun mu?

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

Bak Necmettin kardeş. Yorumunu okuyunca seni neden işten attıklarını ben seni tanımadan anladım. Vicdanını cebine değil kalbine koy. Onlar bu ülkenin bir gerçeği. Hepsi olmamakla birlikte onlar bizim parçamız ve kapıyı açmak zorundayız. Bu söylemlerle Almanya’da bize yapılan ırkçılığa bir de karşı çıkarsın değil mi?

yusuf
yusuf @Vatandaş - 4 yıl Önce

EY BENİM GÜZEL MİLLETİM
sen ki yüzyıllar boyu tüm mazlumların destekçisiydin ne zaman bu hale geldik

SIRADAKİ HABER