‘Tatlı arabamı özledim’

Pazarlarda tatlı simit satarak geçimini sağlayan 34 yaşındaki Serkan Kurt’un hayatı bir yıl önce geçirdiği rahatsızlıkla alt üst oldu.

‘Tatlı arabamı özledim’

FATİH BATTAR

Pazarlarda tatlı simit satarak geçimini sağlayan 34 yaşındaki Serkan Kurt’un hayatı bir yıl önce geçirdiği rahatsızlıkla  alt üst oldu.

Bir yıldır zorunlu olmadıkça dışarı çıkamayan ve eski hayatını özlediğini anlatan Kurt, tatlı arabasını özlediğini söyledi.  Evinin penceresinden sürekli tatlı arabasına bakarak hüzünlenen Kurt; “Hastalanmadan önce pazarlarda tatlı simit satardım. İyi, kötü kendimi geçindirirdim. Bir yıl önce geçirdiğim rahatsızlık hayatımı alt üst etti. 4 gün evde uyuyakalmışım. Doktorlar bile neden olduğunu tespit edemedi. Sonra ayak parmaklarım kesildi. Bir yıldır yürüyemiyorum. Tatlı arabamı özledim. Eski günlerimi özledim.” dedi

Kale mahallesinde iki katlı bir binada tek başına yaşam mücadelesi veren Kurt, daha öncede basında gündeme geldiğini ve bazı yardımlar aldığını söyledi. Basında çıkan haberlerden sonra yardımlar geldiğini ancak sonra yardımların kesildiğini belirten Kurt, ev kirasını ödeyemediğini ve kredi kartı borcunun devam ettiğini belirterek, hayırseverlerden kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden üç aydan üç aya 150 TL bir maaş aldığını belirten Kurt, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden ayrıca günlük yemek geldiğini ve ayda bir defada evde temizlik hizmet ekibinin gelerek evini temizlediğini kaydetti.

Hastaneden kendisine verilen %29 engelli raporuna itiraz edeceğini belirten Kurt; “Ben bırakın dışarı çıkmayı, tuvalete bile gidemiyorum. Çalışma imkanım yok. Hastane bana %29 engelli raporu verdi. Tek isteğim malulen emekli olabilmek. Emekli olabilirsem maddi sıkıntım kalmayacak.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER