Toplu taşımada Ulaş A.Ş ile yola devam

Çorum Belediyesi tarafından daha önce yapılan ve iptal edilen toplu taşıma ihalesi yeniden gerçekleştirildi.

Toplu taşımada Ulaş A.Ş ile yola devam

FATİH AKBAŞ

Çorum Belediyesi tarafından daha önce yapılan ve iptal edilen toplu taşıma ihalesi yeniden gerçekleştirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu'nun başkanı olduğu komisyon tarafından dün Belediye Meclisi Salonunda yapılan ihaleye sadece Ulaş A.Ş katıldı. İhale de ilk olarak firmanın dosyasında eksik evrak olup olmadığı kontrol edildi.

Aylık kira bedeli KDV hariç 118.750 lira olarak gerçekleştirilen ihalede Ulaş A.Ş 118.750 KDV teklif verdi. Ahmet Yabacıoğlu'nun teklifin yükseltilmesi talebinin ardından firma temsilcileri tekliflerini aylık 119.750+KDV'ye yükselttiler ve ihale sona erdi.  

İhalenin ardından konuşan Ahmet Yabacıoğlu, şartnameye göre ihaleyi kazanan firmanın 31 adet otobüs hattında 50 adet en az 12 metre sıfır, 15 adet maksimum 7 yaşında en az 9 metre olmak üzere toplam 65 adet araçla 07.07.2018 ile 06.07.2028 tarihleri arasında 10 yıl süreyle toplu taşıma hizmet vereceğini söyledi.

Yabacıoğlu, yeni otobüslerin engellilerin rahatlıkla kullanabileceği tipte ve klimalı olacağını sözlerine ekledi.

Ulaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz ise ihalenin hayırlı olmasını dileyerek, belediyeye teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 17:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 5 yıl Önce

Hayırlı olsun inşAllah, bundan sonra şoförler hem kibar hemde trafik kurallarına uyan kişiler olur. İnşAllah!!!!!!

Gökhan Şahin
Gökhan Şahin - 5 yıl Önce

Belediyenin firmayı özellikle şoförlerin insanlara davranış şekli ile ilgili iyi bir ikazda bulunması gerekiyor özellikle 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz ulaşım hakkından dolayı hakaret edecek kadar kötü davranıyorlar bu tür davranışların önüne geçilmeli

huseyın
huseyın - 5 yıl Önce

Belediyenin firma sorumlusuna ve şoförlerin insanlara davranış şekli ile ilgili iyi bir ikazda bulunması ve takıp etmesı gerekiyor özellikle vatandaşlarla hakaret edecek kadar kötü davranıyorlar bu tür davranışların önüne geçilmeli ve gerekırse beledıyenın cebı degıl mılletın rahatı ve gorusune kulak verılmesı ıcın beledıye ılasımı kendı yapmalıdır

SIRADAKİ HABER