Trafiğe açılmayan yolda trafik cezası yedi

Çorum’da Gazi Caddesi’nde esnaflık yapan Erkan Öztürk, resmi olarak trafiğe açılmayan yolda ters yöne girdiği iddiasıyla Fahri Trafik Müfettişi tarafından 1220 TL trafik cezası yedi.

FATİH BATTAR

Çorum’da Gazi Caddesi’nde esnaflık yapan Erkan Öztürk, resmi olarak trafiğe açılmayan yolda ters yöne girdiği iddiasıyla Fahri Trafik Müfettişi tarafından 1220 TL trafik cezası yedi.

13 Şubat tarihinde Karakeçili Mahallesi’nde yeni açılan yolda bir evin yıkımı esnasında aracı ile geri dönmek zorunda kalan Öztürk’e, ters yön levhasının olmadığı yerden dönünce Fahri Trafik Müfettişi tarafından 1220 TL trafik cezası kesildi. 

Yıkım olduğunu görünce geriye dönmek zorunda kaldığını ve bu yüzden çok komik ama ağır bir ceza ile karşılaştığını belirten Öztürk, cezaya itiraz etmek için dava açmaya hazırlanıyor.

Fahri Trafik Müfettişleri yüzünden bir çok vatandaşın haksız yere mağdur edildiğini dile getiren Öztürk; “Çorum’da dünyanın merkezinde eşine az rastlanır trafik cezaları ile karşılaşıyoruz. Resmi olarak trafiğe kapalı olan yolda 1200 TL gibi bir ceza yedim. Tek suçum o bölgede yıkım olduğunu görünce geriye dönmek. Benim oradan döndüğümü gören fahri trafik müfettişi ceza kesmiş. Benim döndüğüm yolda bir kere ters yön diye bir işaret levhası yoktu ve bu yol daha henüz resmi olarak trafiğe açık bir yol değil. Trafiğe kapalı yola nasıl ceza kesiyorlar. Bugün benim başıma gelen yarın başkasının başına da gelebilir. Fahri trafik müfettişleri olayı biraz abartıyorlar ve insanları mağdur ediyorlar. Ben mağdur oldum. Cezaya itirazımı yapacağım ve dava açacağım.” dedi

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
tron ali
tron ali - 1 yıl Önce

arkadaş çok haklı trafiğe açık olmayan yolda otomobilin ne işi var. orası otopark olarak düzenlenmiş sadece park edecekmiş orası yol değilki niye ceza yazılmış. o yolda giden otomobil bir yayaya çarpsa yayada ölse sürücü ceza bile almaz niye yol açık değilde ondan..

Ugur bey
Ugur bey - 1 yıl Önce

Bu müfettişler tamamen art niyetli ve trafik kurallarından bihaber. Bana da sağa dönüş olmayan yerde sola dönerken sinyal vermemekten ceza gelmişti

HAYDAR ALİ BEY
HAYDAR ALİ BEY - 1 yıl Önce

BENDE YENİLERDE NASİBİ ALDIM BU MÜFETTİŞLERDEN. ÇOK AMA ÇOK GEREKSİZ BİR UYGULAMA. KASITLI YAPMA İHTİMALLERİ BİLE VAR. HER SEFERİNDE BU ARKADAŞIN YAPTIĞI GİBİ MAHKEMEYLE Mİ UĞRAŞACAĞIZ. BU FAHRİ MÜFETTİŞLİK İŞİ BENİM KANAATİMCE KALDIRILMALI. TRAFİK POLİSLERİ, RADARLAR, MOBESELER ZATEN YETERLİ BU KONUDA.
ARKADAŞA DA SONUNA KADAR HAKLI ZERZENİŞİNDE.

murat
murat - 1 yıl Önce

fahri müfettişlerini destekliyorum. trafikte kuralsızlık en üst seviyeye çıkmış durumda.Alarm veriyor.

SIRADAKİ HABER