Uslu’ya ‘Türk Dünyası Hizmet’ ödülü

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödülleri İstanbul’da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Uslu’ya ‘Türk Dünyası Hizmet’ ödülü

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödülleri İstanbul’da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Uluslararası Türksoy’la İpekyolu Dergisi ve İpekyolu Stratejik Araştırmalar Derneği’nin birlikte düzenlediği 14’üncü İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödül Töreni İstanbul bir otelde gerçekleşti. Ödül töreni, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya Federasyonu, Romanya, Bosna-Hersek, Gürcistan, Hollanda, Almanya başta olmak üzere pek çok ülkedeki başarılı isimleri buluşturdu. Törende İş dünyası, kültür-sanat, siyaset, yerel yönetimler, akademi, Türk dünyası gibi farklı kategorilerde belirlenen başarılı isimler ödüllendirildi.

Ödül töreni hakkında konuşan İpekyolu Dergisi imtiyaz sahibi ve İpekyolu Stratejik Araştırmalar Derneği Başkanı Seyfullah Türksoy, “Her yıl olduğu gibi bu yılki törenimizle de sağlam gönül köprüleri kuruyoruz. Ödüle layık görülen her ismin titizlikle belirleniyor. İş dünyası, kültür-sanat, siyaset, yerel yönetimler, akademi, Türk dünyası gibi farklı kategorilerde belirlenen başarılı isimler 14 yıldır İpekyolu çatısı altında güzel bir dostluk ve işbirliği tablosu sergiliyor. Ülkemizin birlik ve beraberliğe büyük ihtiyaç duyduğu bir ortamda, bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğu inancındayım’’ şeklinde konuştu.

‘Türk Dünyası Hizmet’ ödülüne layık görülen TBMM İdare Amiri, Çorum Milletvekili Salim Uslu ise, “Derginin ismi olan İpekyolu’nu biz, İpekyolu demiryolu hattını gerçekleştirmek suretiyle Türk dünyasını birbirine yakınlaştırmak, ekonomik, ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmek konusunda adım atmış olmanın keyfini ve şerefini yaşıyoruz. İnşallah yeni dönem Türk dünyasının olacaktır. Türk dünyasında hala özellikle kuzeyimizdeki ülkede azınlık olan Türklerin, giderek asimile edildikleri ya da kaybedildiklerini görmekteyim. İnşallah Türkiye’nin önündeki engeller kalktığında Türki dünyasının kültürel anlamda yeniden birlikteliği ve yeniden dirilişi mümkün olabilecektir. Bunda da en büyük pay Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olacaktır” şeklinde kaydetti.

Ödüle layık görülen isimler ise şöyle: Türk Dünyası Hizmet Ödülü: TBMM İdare Amiri, Çorum Milletvekili Salim Uslu. Cesaret Ödülü: 15 Temmuz’un en genç gazisi ve Milli Güreşçi İsmet Eker. Yılın Sanatçısı: Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı

Yılın Belediye Başkanı: Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu.

Diplomasi Onur Ödülü: Azerbaycan’ın Bosna-Hersek, Sırbistan ve Karadağ Büyükelçisi Dr. Eldar Hasanov. Yılın Başarılı Sivil Toplum Lideri: Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov. Yılın Başarılı Meslek Örgütü Lideri: Romanya-Türkiye Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Tamer Atalay Dostluk ve Barış Ödülü: Kazakistan Uluslararası İnsan Hakları Komitesi Başkan Yardımcısı Şahin Nassibov. İş Dünyası Onur Ödülü: Edelstaal Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları. Azerbaycan’da Yılın İşadamı: Azerbaycan- Türkiye İşadamları Birliği Başkanı Hüseyin Büyükfırat. Türk Dünyasında Yılın Modacısı: Azerbaycan Milli Giyimler Merkezi Başkanı Gülnure Halilova. Yılın Siyasi Analisti: Star Gazetesi Köşe Yazarı Sevil Nuriyeva. Yılın Genel Yayın Yönetmeni: Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk. Yılın Eğitimcisi: Mektebim’in Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko. Yılın Mimari Projesi: AKROS İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Koçali. Yılın PR Kuruluşu: Kök Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kılıç

Yılın Araştırmacı Yazarı: Terörün Gülen Yüzü: FETÖ kitabının yazarı, Azerbaycan Yeniçağ Yayın Grubu Başkanı Agil Alesger. Yılın Köşe Yazarı: Akit Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Koçak. Türk Dünyası Hizmet Ödülü: Önce Vatan Gazetesi Haber Müdürü M. Kemal Sallı. Kazakistan’da Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi: Karashash Jetbayeva Ormanovna. Kırgızistan’da Yılın Başarılı kadın Girişimcisi: Ayşe Yusuf

Turizm Sektörü Özel Teşvik Ödülü: Nuray Turizm Başkanı Aynur Guliyeva

Program Sunumu Özel Ödülü: Azerbaycan Hazar TV Letafet Alekberova

Sahne Sunumu Özel Ödülü: Neslihan Maltepe.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER