Uyarılar devam ediyor

Çorum’da kaldırım işgallerine yönelik başlatılan çalışmaları kapsamında uyarılar devam ediyor.

Uyarılar devam ediyor

FATİH BATTAR

Çorum’da kaldırım işgallerine yönelik başlatılan çalışmaları kapsamında uyarılar devam ediyor. Belediye zabıta ekipleri, kaldırım işgali yapan esnafları bir kez daha uyararak, işgallerin sora ermesini istedi.

Geçtiğimiz ay başlatılan kaldırım işgaline yönelik çalışamlar STK, esnaf odaları tarafından desteklenmişti. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise kaldırım işgali ile ilgili konuyu esnafla karşılıklı anlayış ve iş birliği içinde çözeceklerini açıklamıştı.

Ekipler dün uyarılara devam etti. Kaldırım işgali yapan esnafları tek tek uyaran zabıta ekipleri, kaldırım işgali devam etmesi durumunda idari para cezası uygulanacağını söyledi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın; “Hemşehrilerimizin hayatını zorlaştıran ve zaman zaman şikayetlerini dile getirdikleri konuların başında gelen kaldırım işgalinin önlenmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Esnaf kardeşlerimizin bu konuda gösterdikleri hassasiyete teşekkür ediyorum. İnşallah bu konuyla ilgili şikayetleri esnafımız, yayalar ve Belediyemiz işbirliği ile çözüme kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı

YORUM EKLE
YORUMLAR
kpt
kpt - 2 yıl Önce

uyarılar ters tepiyor olmalı. seyyarlar artık gazi caddesi kaldırımlarını fındık, kayısı arabaları ile doldurmaya başladı.

Çorum
Çorum - 2 yıl Önce

adamlar sadece kaldırımı değil yoluda işgal etmişler. yola dubaları koymuş.. sanki yol kendinin.. resimdeki çorum simit evi tabelası az olmuş.. çatıyada yazdırsaydın çorum simit evi diye.. başkanım birde şu tabela kirliliğine el atsan nasıl olur...

hasan
hasan - 2 yıl Önce

kaldırımı değil adam bildiğin yolu işgal etmiş.(ilk resim)

Vali beyin bilgisine
Vali beyin bilgisine - 2 yıl Önce

Gazi caddesi ile Ilıca caddesinin kesiştiği köşenin ana cadde tarafına okey masası ve tavla masası kurulmuş.Yoldan neredeyse bir metre kullanılıyor.Vali bey yaya olarak konutuna giderken bu mahalden geçiyor.Vali beyden talebimiz bu işgali lütfen görünüz.Tabi ılıca caddesinde diğer işgallerde ciddi yaya kaldırımı kullanımına engel oluyor.Ilıca caddesinde yaya kaldırımları dar olduğundan vatandaş yeri geliyor,caddede yürümek zorunda kalıyor.

Tarafsız
Tarafsız - 2 yıl Önce

Önceden bu konuyla ilgilenen yoktu, yeni ekip ilgileniyor.. pazarcıların da canını yakmadan bu işi cozeceklerine inanıyorum..

SIRADAKİ HABER