Uzun’dan İstanbulve Çanakkale gezisi

Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlenecek.

Uzun’dan İstanbulve Çanakkale gezisi

8-9 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Automecanica Fuarı’na geçtiğimiz yıl olduğu gibi büyük bir katılımla katılmayı hedefleyen Çorum Oto Tamirciler Esnaf   Odası, fuar ve Çanakkale Şehitliği gezisi için çalışmalarına şimdiden başladı.

Oto Tamirciler Esnaf   Odası Başkanı Necmettin Uzun, oda olarak İstanbul ve Çanakkale’ye gezi düzenleyeceklerini belirterek, geziye katılmak isteyen oda üyesi esnafın 20 Mart Salı günü mesai bitimine kadar Oda Genel Sekreterliği’ne isimlerini bildirmeleri gerektiğini söyledi.

Başkan Uzun, “Oda üyelerimizin bilgi ve becerilerini arttırmak, teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilmesini sağlamak amacıyla Automechanica İstanbul Fuarına meslekleriyle alakalı oda üyelerimizle katılım gerçekleştirmeye her yıl olduğu gibi bu yılda devam ediyoruz. Automechanica Fuarı büyük bir organizasyondur. 2017 yılında 1.217 katılımcı ile dünyanın dört bir köşesinden gelen 43 bin 874 ziyaretçiyle buluşan Automechanika İstanbul Fuarı rekor sayılarla sonuçlandı. Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getiren bu fuar, Türkiye için olduğu kadar çevre ülkeler için de önemli bir buluşma platformu haline geldi. Automechanika İstanbul, Avrupa'nın 1 numaralı OEM ve satış sonrası etkinliğidir. Bölgedeki tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonellerini bir araya getirirken aynı zamanda da KOBİ'lere pazara giriş imkanı sağlamaktadır. Bu sebepledir ki fuarı önemsiyoruz ve fuarın esnaflarımız için bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Automechanica Fuarı’nın yanı sıra yine her yıl düzenledikleri Çanakkale Kültür Gezilerine de devam ettiklerini dile getiren Necmettin Uzun, gezinin bu yıl daha anlamlı olduğunun altını çizerek, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizce Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için ecdadımızın verdiği o kutsal mücadelenin merkezlerinden biri olan Çanakkale’de kılacağımız sabah namazıyla da Mehmetçiğimize tüm esnaflarımızla birlikte dua edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Uzun, ayrıca gezi hakkında şu bilgileri paylaştı: “8-9 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Automecanica Fuarı’na ve Çanakkale gezisine katılmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız en geç isimlerini 20 Mart Salı günü mesai bitimine kadar Oda Genel Sekreterliği’ne bildirmeleri gerekmektedir. İstanbul’da yapılacak fuara katılmak isteyen esnaf ve sanatkarımız için ayrıca boğazda tekne turu yapılacak. Buradan da isteğe bağlı olarak Çanakkale’ye hareket edilecek. Çanakkale’de de bir gün konaklanılacak. Tüm esnafımızı geziye katılmaya davet ediyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER