Vali Çiftçi, Valilik personelinin bayramını kutladı

Vali Mustafa Çiftçi, Kurban Bayramı münasebetiyle ilk önce Valilik personelinin bayramını kutladı.

Vali Çiftçi, Valilik personelinin bayramını kutladı

Vali Mustafa Çiftçi, Kurban Bayramı münasebetiyle ilk önce Valilik personelinin bayramını kutladı.

Vali Çiftçi, Vali Yardımcıları Recep Yüksel ve Murat Çağrı Erdinç ile birlikte Valilik makamında birim müdürlerinin ve çalışanların bayramını kutladı.

‘Milli ve manevi değerlerimizin yoğun bir şekilde hatırlandığı Kurban Bayramı, yüzyıllardır mutluluğu paylaştığımız özel günlerimizdendir.’ diyen Vali Mustafa Çiftçi; “Birlikte yaşamanın değerini anladığımız, sevgi ve saygının önemini hatırladığımız bu müstesna günlerimizde, huzur ve güvenin değeri daha da artmaktadır. Savaş ve iç çatışmalardan kaynaklı kargaşa ve kaosun toplumlar için ne büyük felaket olduğunu yakın çevremizde devam eden çatışmalar bize göstermiştir. Karşılaştıkları sorunları, yıkıcı çatışmaya dönüştürmeden çözüm üretme kültürüne sahip olan toplumların, kendileri ve çevreleri için de huzurlu ve mutlu bir geleceğin mimarı olduklarını, bu güne kadarki tecrübelerimiz bizlere öğretmiştir.  Akla ve bilime verdiği önem, genç ve dinamik nüfus yapısı, engin tarihi ve zengin kültürel dokusu ile kendi coğrafyasında örnek bir ülke olan Türkiye, taşıdığı bütün risklere rağmen siyasi, sosyal, ekonomik ve güvenlik alanındaki istikrarını koruyarak geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bu noktada en büyük güvencemiz, bilinç düzeyi yüksek, milli ve manevi değerleriyle barışık aziz milletimizdir. Sosyal hareketliliğin arttığı bu kutlu günlerin acıya dönüşmemesi en büyük temennimdir. Bu çerçevede özellikle araçlarıyla trafikte seyreden vatandaşlarımızın araçlarını dikkatli kullanmaları, trafik kurallarına uymaları, aile facialarına yol açan kazaların önlenmesinde alınacak en önemli tedbir olacaktır. Bu düşüncelerle, manevi bir seferberlik atmosferinde kutladığımız Kurban Bayramının milletimizin ve bütün insanlığın mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyorum. Çorumlu hemşehrilerimizin, Necip Milletimizin ve bütün Müslüman âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 2 yıl Önce

Bayram bugun mu yarin mi? Face book da da vali gibu bugunden kutlamalar baslamis Bugun arefe gunu mezarlik ziyaret gunu arefe suyu ile yikanma ellere kina yakma gunu

SIRADAKİ HABER