Vatandaş ihbarı devrede

Trafik kurallarını düzenleyen Karayolları Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'ye sunuldu.

Vatandaş ihbarı devrede

EROL TAŞKAN
Trafik kurallarını düzenleyen Karayolları Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'ye sunuldu. Drift yapana, abartılı eksoz kullanana, direksiyon başında telefon kullanan başta olmak üzere pek çok konuda caydırıcı cezalar yolda. Vatandaş da 155 ihbar hattını kullanarak, polisin bu konuda daha etkin mücadele yapmasına katkı sağlıyor.
Emniyet yetkililerinin yaptığı uygulamalar artarken, vatandaş da kural ihlali yapanları 155 Polis İmdat Hattı'na ihbar ediyor. 
Vatandaşın ihbarlarının önemine vurgu yapan emniyet yetkilileri, kurallara uygun araç kullanmayan sürücülerin vatandaşlar tarafından kendilerine bildirilmesiyle mücadele ve denetimleri daha etkin olacağını ifade etti.
Dirift yaparak trafiği tehlikeye sokan sürücülere 5-10 bin TL arasında ceza öngören yeni uygulamada, kırmızı ışık ihlaline 235 TL, cep telefonu kullanımına 235 TL'lik ceza yer alırken, drift yapan sürücülerin ehliyetlerine de 60 gün süreyle el konulacak.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
irfan kanat
irfan kanat - 4 yıl Önce

defalarca kural hatalarını bildirdim. hatta bir keresinde adam ters yönden geliyordu. 155 i aradım bildirdim adamın önünden durdur yol vermedim ne gelen var ne giden sadece şikayetci iseniz karakola müracat edin denildi. böylemi olmalı

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Polis önce gördüğü kural ihlallerine gereğini yapsın. Çorum da özellikle belirli kişilere ait, belirli mekanların önündeki park yasaklarına uymayan araçlara gereğini yapsın sonra ihbarları değerlendirir.

T.c
T.c - 4 yıl Önce

Mobeseleri takip etsinler ona gore islem yasinlar telefon sikayetiyle olmaz ispat lazim hukuk devletinde yasiyoruz istemeyen haset eden ariyor yok isikda gecti yok telefonla konusuyor yok kemer abi devletin memurumu yok otursun mobesenin basina hak edene yazsin telefonla ihbar da neymis

ÇORUMLU
ÇORUMLU - 4 yıl Önce

155 i ara bakalım sana ne diyecekler, ben şehir içinde yolcu taşıyan minibüsleri şikayet ettim bana aracın plakasını ve şu anki yerini bildirin diyor, onlar gelene kadar araç başka mahalleye geçiyor, şikayetinizi karakolda yapın deniliyor.

155 whatsup ihbar hattı kurulsun
155 whatsup ihbar hattı kurulsun - 4 yıl Önce

İhlallerin ihbarını belgelendiren fotoğraf ve videoları gönderebilmek için "155 whatsup ihbar hattı" kurulmalı.

Tuncay
Tuncay - 4 yıl Önce

Evin onunde binmedigim araca 1 haftada 3 kete ceza yazdilar 155 e telefonla sikayet ederek peki ben binmedigin arabama istemeyenlerin ettigi sikayete ne diyelim devlet kaxansin diye herkesin plakasini ihbar eden adiler var

SIRADAKİ HABER