İşimiz Çok Zor...

Üç haftalık mağlubiyetin ardından Cizrespor maçı gerçekten çok önemliydi. Kaybedilmesi halinde zaten az olan umutlar iyice azalacak ve başka hedeflere yönelmek zorunda kalacaktık.

Böylesine sıkıntılı bir süreçte belkide oynayabileceğimiz en uygun takımda Cizrespor. Onlarda sezona başlangıç ile bugün bulundukları yer arasında uçurum vardı. Yaşanan süreç sonunda onlarda beklentilerin uzağında ve dar kadro ile ilk yarıyı tamamlama çabasındalar.

Çorum Belediyespor’da sahaya ilk onbirde çıkan isimlerden ikisi ilk kez ikisi ise iki veya üçüncü kez forma şansı buluyorlar. Savunma bloğu ve önündeki ikili ilk kez birlikte oynuyorlar. Böyle zor şartlar altındaki maçın sonucunda alınan üç puan tabiki çok önemli. Üç haftadır süren galibiyet hasretine son vermek zirve ile aradaki puan farkının iyice açılması bir anlamda sezonun bitmesi noktasıda getirirdi.

Futbola baktığımız zaman girdiğimiz pozisyon rakipten kesinlikle az. Cizrespor yan toplarda bom boş vurduğu kafa toplarında başarılı olsa beraberlik bile mucize olurdu. Ancak rakip kaçırdı biz attık ve kazandık. Futbolda bazen oluyor böyle şeyler.

Şimdi önümüzde bu maçtan çok daha zorlu geçecek iki tane maç var. Karacabey ile içerde Adliye deplasmanı ile ilk yarıyı bitireceğiz. Bu iki maçtan alınacak altı puan demek umutları ikinci yarıya artırarak taşımak anlamına gelecektir.
Ancak umutları ne kadar ikinci yarıya taşırsak taşıyalım bu kadro yapısı ile başarılı olmamız mümkün değil. Devre arası transferlerinde bugüne kadar hep hüsran yaşamış bir camia olarak bu sezon sayınında fazla olması nedeni ile işimizin çok daha zor olduğunu görmek gerek.

Sezon başı kadro yapılanmasındaki hataları görünce devre arasında işimiz bin kat daha zor. İyi futbolcu bulmak zor bulduğun futbolcuyu alsan bile kulübünden izin almak zor yani işimiz çok zor.  Kadroya yapılacak takviyeleri Adliyespor maçından sonra sanırım öğreneceğiz. Fakat kötü tecrübeler nedeni ile fazla umutlu olamıyorum.

Başkan Fatih Özcan sohbet sırasında ara transfer dönemi ile bazı isimleri bizlerle paylaştı. Tabiki bizde kalacak ancak bu isimlerin yeterli olmayacağı ortamda bunların transferide kolay olmayacağına göre fazla umutlanmak zor. Ne yapalım umut fakirin ekmeği bizde umut kırıntıları ile önümüze bakacağız.

Yıllardır belkide Çorum Belediyespor’da ilk kez alt yapısından iki futbolcu onbirde sahaya çıktı kulübedeki altı isimden dördü yine alt yapıdan gelen isimlerden oluştu. Mecburiyetten oldu ancak fenada olmadı. Bir yandan hedefe oynamak bir yandan ise gençlere forma şansı vermek önemli. Tabiki bu şansı bulan gençlerinde bunu iyi değerlendirmesi ve arkadan gelen gençlerin önünü açması yani kaptığı formayı geri vermemek için çok daha fazla çalışması gerekiyor.

Diğer temsilcilerimizden üç kötü haberle haftayı tamamladı. Voleybol 1. ligindeki temsilcimiz Sungurlu Belediyespor bu haftayıda puansız kapattı ve tehlikeli bölgede kaldı. Genç kadrosunun bu lige kaldırması ortaya çıktı bakalım devre arasında takviye için çalışmaların başladığı öğrendik umarız bu takviyeler Çorum’a bu sezon baraj maçı heyecanı yaşatır.
Voleybol 1. ligindeki temsilcimiz Sungurlu Belediyespor’da kötü gidişe dur diyemedi ve Sorgun’dan puansız döndü. Erkekler 2. ligindeki temsilcimiz Çorum Belediyesi Gençlikspor ise oldukça sıkıntılı bir maç sonunda Kayseri Develi’de sezonun ilk mağlubiyetini aldı. bayanlarda ise iki temsilcimizin maçında gülen taraf Osmancık Belediyespor oldu. Ancak izleyenlerin keyif aldığı bir maç olması Çorum voleybolü adına son derece sevindirici.

Gerçekten izlemek hepsine en geniş yer ayırmak istiyoruz ancak sonuçta bir kişi ile yetişebildiğimiz yere kadar gücümüz yettiğince elimizden geldiğince yer vermeye çalışıyoruz. Bu noktada eleştiri yapmak yerine bizlere yardımcı olunmasını istiyoruz. Bize geldiği sürece yer vermeye çalışıyoruz ancak kusura bakmayın her şeyi bizden beklerseniz yetişemediğimiz için beklediğiniz ile kalırsınız. Spor dolu başarılı günler herkese.

YORUM EKLE