Yabacıoğlu’ndan STK’lara ziyaret

AK Parti İskilip Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Yabacıoğlu, İskilip'te şubesi bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti. 

Yabacıoğlu’ndan  STK’lara ziyaret

AK Parti İskilip Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Yabacıoğlu, İskilip'te şubesi bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti. 
Yapılan açıklamaya göre, Yabacıoğlu STK'ları ziyareti kapsamında TÜGVA İskilip Şube Temsilcisi Mehmet Akif Dikici, İskilip İHL Mezunları Derneği Başkanı İsmail Açıkgöz, Atıf-Der Başkanı Muhittin Telli, İskilipgücü Spor Kulübü Başkan ve Antrenörü Nihat Armutcu, İskilip Tarım Geliştirme ve Araştırma Derneği, İskilip Bedensel Engelliler Derneği ile Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. 

 

‘ŞEHİT YAKINLARIMIZ ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİDİR’
Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Ünlü, ziyarette çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Bizler bu vatan için, kanını ve canını veren insanların yakınlarıyız. Devletimiz bize her zaman sahip çıkıyor. Devletimizin tüm kurumlarından destek görüyoruz, sağolsunlar. Belediyemiz de şehitlerimiz için geçmişte bir anıt yaptı, bu anıtın güzelleşmesi ve muhafazası için de destek bekliyoruz.” dedi.
Yabacıoğlu, “Şehitlerimizin aileleri, çocukları, ana, baba ve yakınları bizlere onların emanetidir. Onlar bu vatan için, din-i mübini İslam için canları ve kanları ile mücadele ederek bu topraklarda huzur içerisinde yaşamamıza vesile oluyorlar. Biz de onların emanetine her daim sahip çıkıyoruz ve çıkacağız, kapımız her zaman sonuna kadar açık olacak.” dedi.

 

‘TARIM İSKİLİP EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ OLMALI’
İskilip Tarımını Araştırma ve Geliştirme Derneğini de ziyaret eden Yabacıoğlu'na Başkan Osman Çakır çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Çakır, “İskilip'imizin kaybolmaya yüz tutmuş meyvelerini köylerimizden bularak İskilip ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için uğraşıyoruz. Bu güne kadar elma, armut, ceviz, fındık gibi meyveleri tespit edip çoğalttık, bazılarını tescil ettirdik. Bunlar aynı zamanda  şifa deposudur. Bu konuda belediyemizden de destek bekliyoruz." diye konuştu.
Yabacıoğlu kendilerini uzun yıllardır takip ettiğini, çabalarını takdirle karşıladığını ve kendilerine teşekkürü bir borç bildiğini belirterek, “Tarım, özellikle meyvecilik İskilip ekonomisinin lokomotifi, olmazsa olmazlarındandır. Bizim küçüklüğümüzde Türkiye'nin her tarafına İskilip'ten meyve giderdi. Ayvamız, üzümümüz ve diğer meyvelerimiz ülke çapında meşhurdu. Hocamın gayreti ve özverili çalışmalarını yıllardır takip ediyorum. İnşallah bu çalışmaların neticesini alırız, İskilip'i tarımda hak ettiği yere getirmek ve hemşerilerimize bu hususta yeni iş imkanları sağlamak önceliklerimizden olacaktır.” dedi.

‘ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’
Yabacıoğlu’nun Bedensel Engelliler Derneği ziyaretinde Başkan Mustafa Yılmazcan’ın yanı sıra dernek üyeleri de hazır bulundu. Yılmazcan ziyarette sorunları hakkında bilgi vererek Çorum'daki çalışmalarını bildiklerini başkan seçilmesi durumunda İskilip'te de yardımlarını beklediklerini söyledi.
Yabacıoğlu da kendi kardeşlerinden birisinin de engelli olduğunu problemlerini yakinen bildiğini belirterek, “Belediye başkanı olmamız durumunda belediyecilik anlamında yapılması gerekenler yapılacaktır. Sizlerin şehirde diğer insanlar gibi rahat ve engelsiz yaşamanız için gerekli düzenleme ve çalışmalarla her zaman hizmetinizde olacağız.” dedi.
Diğer STK ziyaretlerinde de yakın ilgi ile karşılanan Yabacıoğlu, Belediye Başkanı seçilmesi durumunda eğitime, spora ve kültürel faaliyetlere her zaman imkanları ölçüsünde destek olacaklarını belirtti. 
Yabacıoğlu ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarına yapılacak ziyaretlerin devam edeceğini belirterek "STK'lar bizim doğru kararlar vermemizde halkın sorunlarını bilmemizde gözümüz kulağımızdır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER