Kurumsal yapıya uymuyor

Gerçekten korku filmi gibiydi. Bir hafta önce grubun şampiyonluk adayı takımı önünde futbol şov yap bir hafta sonra sadece bir puan alan henüz 1 golü olan takımı önünde ecel terleri dök. Yeni Çorumspor açısından bir haftada bu kadar farklı görüntü inanın korkuttu yürekleri ağza getirdi.
Rakip Şanlı Urfaspor değilde grupta alt sıralarda bulunan diğer rakiplerden biri olsa idi pazar günü Bahri Hocam’ın deyimi ile ‘Denizi geçip çayda boğulurduk’. Bir hafta önce Afyon karşısındaki futbolun ardından Urfa’daki görüntü hiç hoş olmadı. Allah’tan sonuç güzel oldu ve üç puanı aldık.
Bu maçtan gereken dersleri çıkartarak hemen unutmamız gerekiyor. Maçın görüntüleri mevcut futbolcu kardeşlerim oturup tekrar izleyerek gereken dersleri almalarını ve ardından da pazar gününe kendilerini hazırlamaları gerekiyor.
Pazar günü sıralama açısından olmasada prestij açısından çok kritik bir maça çıkacağız. Ligde henüz kaybetmeyen ve sadece bir beraberlik alan Manisa FK ile evimizde karşılaşacağız. Rakibin gücü ortada fakat  Urfa maçı öncesinde dediğimiz gibi hiç bir maç oynamadan kazanılmaz veya kaybedilmez.
Benim beklentilerimin çok üzerinde performans gösteren bu takım artık hedefleri büyütmek zorunda. Gelinen noktada neden olmasın diyoruz. Kolay mı çok zor. Ekonomik bütçe olarak seni ona katlamış kadrolarla mücadele ediyorsun. Buda yetmezmiş gibi şehrin sahip çıkmaması destek vermemesi. Kolay değil tabik ancak bir avuç insan mücadele ediyor yüreğini ve parasını ortaya koyarak götürmeye çalışıyorlar.
Bunun içinde kendilerinde projeler hayata geçirerek kaynak oluşturmaya çalışıyorlar. Son proje gerçekten hem ekonomik katkı adına hemde gelecek adına son derece önemli. Kırmızı Siyah formayı çocuk yaşta alıştırmak onları diğer renklerin değil memleketinin takımının forması ile büyütmek gelecek adına son derece önemli.
Yeni Çorumspor kurumsallaşma adına çok önemli adımlar atıyor. Fakat bu adımların atılmasında kamuoyuna duyurulması konusunda bir ayak hem es geçiliyor. Sosyal medya çıktıktan sonra bunu çok sık görmeye başladık. Kampanya sadece sosyal medyadan duyuruluyor. Sanki herkes sosyal medyayı takip ediyor. Adı üstünde kampanyada amaç en fazla insana ulaşmak olduğunu göre basın ayağı neden hep ihmal edilir anlamış değilim.
Kampanya başlangıcı bir bilgi notu ile birlikte basın kuruluşlarına gönderilse ve aynı anda hem yazılı hem görüntülü basınla paylaşılsa ve sosyal medya ile desteklense çok daha başarılı olacağına inanıyorum. 19000 bin forma da aynı şekilde. Sosyal medya paylaşımı ile duyduk. Kulübün basın departmamından konu ile ilgili bir paylaşım yapmak çok zor olmasa gerek. Kişilerin sosyal medyasından daha önemlisi kulübün olması gerekir diye düşünüyorum.
Manisa maçı Çorum futbol tarihine geçecek bir maç olacak diye düşünüyorum. Taraftarın ilgisi yine çok yüksek olacak. Tabiki beklentimiz tribüne yansıyacak ilginin gişelerede yansıması ve kulübün üst üste çıkacağı iki deplasman maçının masraflarının çıkmasını bekliyoruz. Sonucunda alınacak puan yada puanlarda tabiki çok önemli. Yönetimin bu maçta kapılarda görevlendireceği isimleri iyi belirlemeli eş dost gönüllemek yerine evlerine ekmek götürdükleri ücreti hak etmelerini bekliyoruz.
BAL temsilcimiz Osmancık Belediyespor Çankırı deplasmanından bir puanla döndü. Her ne kadar çok iyi savunma yapsa hücuma fazla çıkmasada sonucunda alınan bir puan büyük kazanç. Grupta puan sıralamasında tüm takımların birbirine yakın olması ve yarışın zorlu geçeceği ortada olan ligde alınan her puan önemli. Turgay hoca ve talebelerini tebrik ediyorum.
Bayanlar Voleybolda temsilcileimizden biri ile sevindik diğeri ile üzüldük. Çorum Voleybol yeni başkan ile farklı bir görünüme kavuştu ve ilginin yüksekliğini pazar günü salonda gördük. Sahadaki mücadelede buna paralel olarak yüksek oldu ve sonucunda kazanılan bir maç iyi başlanan bir lig. Diğer temsilcimiz Osmancık Belediyespor ise Ordu’dan puansız döndü. Dileğimiz ve temennimiz iki takımımızın ilk iki içinde sezonu tamamlayarak play-off mücadelesine elele gitmeleri. Gönlümüz onlarla.

YORUM EKLE