Oğuzlar’da festival coşkusu

Oğuzlar Belediyesi tarafından bu yıl 16.’ncısı düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Oğuzlar’da festival coşkusu

FATİH BATTAR
Oğuzlar Belediyesi tarafından bu yıl 16.’ncısı düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali büyük bir katılım ile gerçekleşti.
İki gün süren festival, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Atatürk Anıtı’nda ki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Atatürk Anıtı’nda ki törenden sonra protokol üyeleri mehter eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. 

Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden etkinlikler kapsamında Çorum Belediyesi Mehter Takımı ve Çorum yöresi Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı. Festivale katılanlara aşure ve ceviz ikram edildi.

Festival kapsamında bir konuşma yapan Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali’nin Oğuzlar tanıtımı için önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.

Ceviz denince akla artık ilk Oğuzlar’ın geldiğini belirten Ateş, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu senede festivale çevre ilçe ve illerden yoğun katılımın olduğunu dile getirerek; “Festivalimiz 2 gün sürüyor. Bugün birlik ve beraberlik konserimiz yarın da 400 güreşçinin katılımı ile Karakucak Güreşlerimiz olacak. Festivalimize çevre ilçe ve illerden katılımlar yoğun oluyor. Bu senede festivale ilgi büyük oldu. Ceviz ile ilgili ilçemizde çeşitli çalışmalar yaptık. Cevizli tatlı ve cevizli börek çeşitleri vatandaşlarımız yarışmaya katıldı. Akşamda dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller vereceğiz.” dedi

Renkli görüntülere sahne olan festivalin akşam saatlerinde ise Oğuz Yılmaz, Serap San, Nergiz Ay ve deneyimli sunucu Bülent Özkömürcü’nün katılımı ile birlik ve beraberlik konseri düzenlendi.


Festivalde ayrıca çeşitli yarışmalar düzenlenerek, yarışmalarda dereceye girenlere ödül verildi.
Festival bugün düzenlenecek Karakucak Güreşleri ile sona erecek.

Festivale Çorum İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, Oğuzlar Kaymakam Vekili Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER