Eski uygulamaya geri mi dönülüyor?

Çorum’da araç trafiğinin yoğun olduğu Gazi ve İnönü Caddesi başta olmak üzere bazı işlek noktalarda, yol boyu ücretli otopark uygulamasına geçilmesi planlanıyor.

Eski uygulamaya  geri mi dönülüyor?

RECEP MEBET
Çorum’da araç trafiğinin yoğun olduğu Gazi ve İnönü Caddesi başta olmak üzere bazı işlek noktalarda, yol boyu ücretli otopark uygulamasına geçilmesi planlanıyor.

Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün, yarınki Meclis toplantısında gündeme getirilmesi beklenen teklifine göre bazı cadde, sokak ve ana arterlerin otopark olarak kiraya verilmesi görüşülecek.
Geçmişte yaşanan sıkıntılar nedeniyle iptal edilen ücretli otopark uygulamasının, üç buçuk yıllık aranın ardından yeniden gündeme gelmesi sürücüleri tedirgin etti.

MUHALEFETTEN TEPKİ
Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, yeniden hayata geçirilmesi planlanan uygulamayı eleştirdi.
“Caddelerde paralı otopark uygulamasına geçilmesi, kabul edilebilir bir tutum değil” diyen Tuncay Yılmaz, “Geçmişin hatalı uygulamalarına dönmekle trafik sorunu çözülmüş olmayacak” ifadelerini kullandı.

‘AYNI ÇİLEYİ YAŞAMAK İSTEMİYORUZ’
Ücretli park uygulamasıyla ilgili acı tecrübeleri olduğunu dile getiren engelli sürücüler de yapılacak düzenleme öncesi görüşlerini dile getirdiler.
OTOPARK köşemize konuşan vatandaşlar, sınırlı sayıdaki engelli park yerlerinin farklı araçlarca işgal edildiğini, tanıtım kartı olmasına rağmen ısrarla engellilerden park ücreti istendiğini hatırlattılar.
Engelli kartı olan sürücülerin park ücretinden muaf tutulmasını isteyen sürücüler, yetkililerden duyarlılık beklediklerini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Piyango
Piyango - 3 yıl Önce

Belediye başına dert almak için aranıyor.Yine işi kopuk tipli bir kaç kişiye havale ederse,cadde ortasında kavga ve dövüş halleri mi göreceğiz.Gerçi gazete belediyeye yandaş olduğu için bu yorumu da yayınlamaz.Yine de şansımızı deneylim.

YORUMUN YAZARI
YORUMUN YAZARI @Piyango - 3 yıl Önce

VAllahi yayınlamışlar.Utandırdılar Beni...

Hakan ozdemirci
Hakan ozdemirci - 3 yıl Önce

Engelli arabaya biniyorsa parayida verecek kardesim mtv indirimli araba al vergi ödeme biraz abarttılar

Adam
Adam - 3 yıl Önce

Maden belediye akilli sehir kurmaya caba gosteriyor ise burdan baslasin. Millet cep telefonuyla park ucretini halletsin.

Kemal Özkarslı
Kemal Özkarslı - 3 yıl Önce

Birçok şehirde paralı Amasya tokat Bolu şehrin en güzel yerine Park yapılıyor doğru değil ama belediye otoparkı 4 00 TL saatlik olmalı ama birgün Luk yine 4 00 TL olsun her yerde oluyor neden Çorum'da olmasın inanın gazi ve İnönü caddesi otopark olmaktan kurtarılmalıdır aslında geç bile kalındı

19
19 - 3 yıl Önce

Gazi ve inönü caddesinde yine değnekçiler iş yapacak öylemi?Toplanan paralarda bunların cebine girecek.Yazık yaa.Belediye para yönünden bu kadar dibe vurduysa bu dahada vahim.

SIRADAKİ HABER