İşlek caddeler için yeni öneri

Çorum’da taşıt trafiğinin yoğun olduğu Gazi ve İnönü Caddeleri’nde, park ihlâllerinin yeniden zirveye çıktığı belirtildi.

İşlek caddeler  için yeni öneri

Çorum’da taşıt trafiğinin yoğun olduğu Gazi ve İnönü Caddeleri’nde, park ihlâllerinin yeniden zirveye çıktığı belirtildi.

OTOPARK köşemize açıklamalarda bulunan esnaf ve vatandaşlar, ortaya çıkan olumsuz manzaradan muzdarip olduklarını söylediler.
İşlek caddelerin adeta ücretsiz park yeri olarak kullanıldığına dikkat çeken esnaf, konuyla ilgili kalıcı bir çözüm istediklerini vurguladılar.

Mevcut durum incelendiğinde, açık pazar mantığıyla cadde üzerinden oto alım-satımı yapanların dahi bulunduğunu belirten işyeri sahipleri, park ihlâlleri yüzünden çok sayıda sürücü ve vatandaşın mağdur olduğunu kaydettiler.

ESNAFTAN YENİ ÖNERİ
Gazi ve İnönü Caddeleri’nde, kısa süreli duraklama hariç park yasağı uygulanması istendi.

Araçlarını sabah park edip akşama kadar bekleten sürücüler yüzünden caddelerin işgal altında olduğunu söyleyen esnaf, çözüm için dikkat çeken bir öneride bulundu.
Amasya gibi çevre illerde uygulanan kameralı kontrol sisteminin Çorum’da da hayata geçirilmesini isteyen esnaf, böylece cadde üzerindeki sürekli işgallerin ortadan kalkacağına işaret ettiler.

Söz konusu sistemde kısa süreli duraklamalar haricindeki araçlara plakaları üzerinden otomatik cezai işlem uygulandığını anlatan öneri sahipleri, bu sayede park ihlâllerinin minimum seviyeye girileyeceğini ifade ettiler.

“Park yasağıyla birlikte devreye alınabilecek bu sistemle, sürücüler dörtlü flaşörlerini yakmak suretiyle kısa süreli işlerini hallederek araçlarına geri dönebilirler” diyen işyeri sahipleri, yetkililerden destek beklediklerini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

TABELADA zaten flasor açık 10dk bekleme yaziyor fakat polisler gelip ceza yazmadığı için devran böyle devam ediyor ..

Eray19
Eray19 - 2 yıl Önce

Caddede park eden araçların hepsi esnafın kendi araçları. Sabah erkenden park ediliyor. Akşama kadar caddede duruyor. Tek çözümü caddeyi parka kapatacaksın olacak bitecek. Trafik sıkışıklığıda kalmayacak. Başka çözümü yok.

Çorum 19
Çorum 19 - 2 yıl Önce

Esnafın park konusunda şikayet etmeye hiç hakkı yok.Bu iki caddede park eden araçların çoğunluğu esnafın kendi araçları Eğer bir kural konmuşsa bu kural herkes için geçerli olmalı.Belediye kısa süreli parklar için belirli aralıklarla cepler yapacaktı. Esnaf hemen olmaz diye itiraz etti.Bu iki cadde için kesin çözüm Süresiz park yasağı getirilmesi .

SIRADAKİ HABER