CHP, Kargı adayı Kemal Dümenci’yi tanıttı

CHP'den Kargı Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Kemal Dümenci için ilçede tanıtım toplantısı düzenlendi.

CHP, Kargı adayı Kemal Dümenci’yi tanıttı

CHP'den Kargı Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Kemal Dümenci için ilçede tanıtım toplantısı düzenlendi.

Yapılan açıklamaya göre, 6 Aralık’ta Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi tarafından Kargı Belediye Başkanlığı’na adaylığı onaylanan Kemal Dümenci, “Bu yaşıma kadar ailemin başını yere eğecek hiçbir şey yapmadım, bu gün itibari ile de benim ailem tüm kargı halkıdır ve bundan sonra seçim sonucu ne olursa olsun sizlerin de yüzünü eğecek hiçbir şeye vesile olmayacağım.” dedi.

Kargı Belediyesi Cengizhan Düğün Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına CHP Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Eski İl Başkanları Gazi Özkubat, Gürsel Yıldırım, Hasan Suvacı, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca, Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç, CHP İl Başkan Yardımcıları Güngör Atak, Serpil Yıldız, CHP Merkez İlçe Başkanvekili Mustafa Eker, Kadın Kolları İl Başkanı Gülhan Eke, Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, İl ve Merkez İlçe yöneticileri, CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, CHP çorum Merkez İl Genel Meclisi Aday Adayları Haydar Saran, Suat Atalay ve İlhami Türksal,  İYİ Parti Kargı İlçe Başkanı Kemal Zincirli ve yönetimi ile davetliler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik, ''Bu toplantıyla seçim startımızı veriyoruz. İnanıyorum ki, 31 Mart’ta sandıklardan sizlerin de desteğiyle biz çıkacağız'' diye konuştu.

‘KARGI İÇİN ENDİŞELENEN TÜM SEÇMENLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ’

Daha sonra söz alan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse de, “İktidarı yakalamanın en rahat olduğu bir seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız. Birlikten güç doğuyor. Biz eğer güç birliği yapabilirsek, Kargı'ya yakışan, Kargı'nın 6 mahallesine de eşit hizmet edecek, seçildiği günde parti rozetini il başkanına teslim edecek Kemal Dümenci ile 31 Mart 2019 tarihinde Kargı'da belediye başkanlığını kazanırız. Ben burada demiyorum ki sadece CHP'li olarak Kemal Dümenci'yi seçtirelim. Hayır, öyle bir niyetimiz yok. Biz, Kargı’nın geleceğinden endişe duyan ve Kargı’nın hak ettiği yerde olmadığını düşünen tüm seçmenlerin desteğini bekliyoruz.”

CHP Çorum eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu da yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinde Kargı'da Kemal Dümenci'ye destek verilmesi çağrısında bulundu. 23 Aralık 1930'da Menemen'de katledilen Devrimci subay Kubilay'ı saygıyla yad eden Ayvazoğlu, 'İnanıyorum ki; Kargılı yurttaşlarımız Kemal Dümenci kardeşime desteklerini esirgemeyeceklerdir.' diye konuştu.

Ardından sahneye çıkan CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci, “Kargı’nın geleceği adına hayırlı temeller atmak için buradayız ve yepyeni bir mücadelenin startını veriyoruz.” dedi.

Programda, CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci'nin çalışmalarını içeren bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER