‘İskilipli Atıf Hoca’yı idam eden zihniyetin özür borcu vardır’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TBMM’de yaptığı gündem dışı konuşmasında, İskilipli Şehit Atıf Hoca’yı asanların özür dilemesi gerektiğini söyledi. 

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TBMM’de yaptığı gündem dışı konuşmasında, İskilipli Şehit Atıf Hoca’yı asanların özür dilemesi gerektiğini söyledi. 
Mahkeme savcısının sadece üş yıl hapis istemesine rağmen, Atıf Hoca’nın büyük bir zulme maruz kaldığını ve idam edildiğini dile getiren Kavuncu, “İskilipli Atıf Hoca, haksız ve hukuksuz bir şekilde 4 Şubat 1926 yılında Ulus’taki Birinci Meclisi’n avlusunda zulmen idam edilmiştir.” dedi.


Erol Kavuncu konuşmasında şunları söyledi; “ Bugün vatanı, milleti, dini ve inancı uğruna canını feda eden Atıf Hoca’yı idam eden zihniyetin bir özür borcu vardır. Esasen onun ve onun gibilerin iade-i itibara ihtiyacı yoktur. 


Doğrusu O’na bu zulme reva görenler aslında bu haksızlığı itiraf ederek, özür dileyerek belki kendilerine itibar kazandırabilirler. İskilipli Atıf Hocamız’ın şehadetinin 93. Seneyi devriyesinde Şehitlerin Efendisi Hazreti Hüseyin başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum.” 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 01:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetci
Gurbetci - 4 yıl Önce

umarım Çorumun sorunlarına da bu kadar ilgilisindir

İlhan
İlhan - 4 yıl Önce

Bu memleketin en büyük sorunu!!! LİYAKAT LİYAKAT LİYAKAT...

Devaneli
Devaneli - 4 yıl Önce

Memlekette çözüm bekleyen o kadar çok iş varken uğraştığınız işlere bak .Emin olun bıktık artık bu işlerinizden lütfen rica ediyoruz artık sorunlarla ilgilenin biraz

murat
murat - 4 yıl Önce

Allah razı olsun. tek sorunumuz buydu. onuda sen çözdün.

SIRADAKİ HABER