‘İşsizlik değil iş beğenmeme var’

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da işsizlik oranının 4.8 olduğunu belirterek, “Bizde işsizlik değil iş beğenmeme var” dedi.

‘İşsizlik değil iş  beğenmeme var’

M.BURAK YALÇIN

“3+1 İşyeri Uygulaması Eğitim Modeli” tanıtım toplantısında konuşma yapan AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da işsizlik oranının 4.8 olduğunu belirterek, “Bizde işsizlik değil iş beğenmeme var” dedi.

Bu eğitim modeli üzerinde 1 yıldır çalıştıklarını ifade eden AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, “4 yıllık fakültelerde alt yapısı oluşturulabilirse 6+2’yi hayata geçirmeliyiz. İŞKUR’da destek verecek bu çocukları mağdur etmeyeceğiz, harçlıklarını da vereceğiz. Bu çocukları “istediğimiz gibi kullanalım, ayak işlerini yaptıralım” moduna girmeyin, vebale girersiniz. Bu mantıkla davranırsanız zaten verimde alamayız. Burada TSO’ya büyük görev düşüyor” dedi.

Konuşmasında Rektör Alkan’ı da öğen Milletvekili Ceylan, “Rektör hocamla yaklaşık 7.5 yıldır beraberiz. Böyle değerlere sahip çıkmamız lazım. Reha Metin Alkanlar kolay yetişmiyor. Zorla da olsa bu çocuklara bir şeyler vermeliyiz. 8 bin öğrencinin 3 binini Çorum’da bırakırsak heykelinizi dikerim. Bunu yapabilirsek bir anlam taşır. Önemli olan bunun sonucunu almak. Yurtdışından öğrenci getireceğiz. Maarif Vakfı ile konuştuk” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
İLHAN ....
İLHAN .... - 4 yıl Önce

SİZ İŞİNİZİ BEĞENMEDİĞİNİZ İÇİN Mİ MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN ÇABALADINIZ.

ENVER ÇETİN
ENVER ÇETİN - 4 yıl Önce

İŞ BEĞENMEME YOK MAAŞ BEĞENMEME VAR 1600 TL İLE GEÇİNİN GÖRELİM

Bedii ONAN
Bedii ONAN - 4 yıl Önce

3+1 modeli ile sanayi ve üretime daimi eleman kazandıramazsınız.Lise eğitimi üzerinden istihdam oluşturabilecek eğitim modelleri geliştirmek gerekir.Öncelikli olarak gençlerin mesleki ve teknik okullara yönlendirilmesi için özendirme yapılması,bu tür okullara kayıt olanlara sınıf seviyesine göre işsizlik fonundan destek verilmesi,iş yeri açanlara belirli sürelerde vergi ve sgk prim desteği sağlanması,mesleki ve teknik okullardan mezun olup,sanayide ve üretimde çalışanlara işveren tarafından ödenecek ücretlerin bir kısmının yine işsizlik fonu tarafından karşılanması gibi tedbirler vatandaş tarafından kabul görecek önerilerdir.En önemli teşviklerden biri de çalışanların asgari ücrete mecbur bırakılmalarının önüne geçecek işin güçlüğüne göre ücret politikasının benimsenmesidir.

SIRADAKİ HABER