Meclis üyeleri istifa etti!

Milliyetçi Hareket Partisi Kargı Belediye Meclis Üyeleri Murat Ulaşır, Mustafa Özenir ve Ayhan Özdemir MHP Çorum İl Başkanlığının Kargı İlçe Başkanlığına yaptığı atama sonucunda partilerinden istifa ettiklerini belirttiler.

Meclis üyeleri istifa etti!

Milliyetçi Hareket Partisi Kargı Belediye Meclis Üyeleri Murat Ulaşır, Mustafa Özenir ve Ayhan Özdemir MHP Çorum İl Başkanlığının Kargı İlçe Başkanlığına yaptığı atama sonucunda partilerinden istifa ettiklerini belirttiler.

MHP'nin Kargı Belediyesi Meclis Üyeliğini yapan üç belediye meclis üyesi tarafından ortak yapılan basın açıklaması ise şöyle;

"Değerli Kargılı Hemşehrilerimiz,Ülkemizde yapılan son yerel seçimde, Milliyetçi Hareket Partisi Bayrağı altında, şahsımızı layık gördüğünüz, Kargı Belediye Meclisi Üyeliği görevimiz dolayısıyla şükranlarımızı sunuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığınca, atama yoluyla, Murat Soruk’ un Milliyetçi Hareket Partisi Kargı İlçe Başkanlığı görevine getirilmesini doğru bulmuyoruz. İnandığımız yolda, davamıza zeval vermemek adına, İl yönetimiyle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Yönetimini kanımızca yanlış olan bu kararından döndürmek mümkün olmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’ ne göstermiş olduğunuz teveccühe, teşekkürü bir borç biliriz.Bu şartlar altında, Kargı Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyeliği görevine devam etmemizin mümkün olmadığını, görevimize bağımsız Meclis üyeleri olarak devam ederek siz değerli halkımızı temsil edeceğimizi, Kargı’ lı Hemşehrilerimize bildiririz."

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kargı Bozkurtu
Kargı Bozkurtu - 1 yıl Önce

Murat Soruk gibi birini ilçe başkanı yaparsan kargı da meclis üyesini bırak, oy verecek kişi bile bulamazsın malesef

MHP nin durumu
MHP nin durumu - 1 yıl Önce

İl başkanılığına atanan şahıs,icraatlarıyla partinin altını üstüne getirdi.Bundan sonra nelere imza atabilir?Yaşarsak göreceğiz.İlk günden beri yanlış üzerine,yanlış yaptı.Muhtemelen de yapmaya devam edecek gibi görünüyor. Çorum'u tanımadığı ve siyaseti bilmediği yaptıklarından anlaşılıyor.İlk icraatı,merkez ilçe başkanını görevden aldırmak oldu.Diğer ilçelerden de sıkıntılar olduğuna dair söylentiler geliyor.Kırk iki yıldır MHP ile iç içeyim.Bu yaşanan durum sıkıntı oluşturacak.Camia savruluyor.Kimi İyi parti,kimi Chp derken toparlamak zor olur.Kargı 120 km ötede,il başkanı kaç kere ilçe başkanı ile karşılaştı?Neyini beğenmedi?MHP bu yönetim ile Çorum da ciddi yara alır.Çorum da dağılır.Seçimde bir kere daha vekil çıkaramaz.Semih Yalçın'a sesleniyorum.Bir an önce il başkanını görevden al,yoksa Çorum da parti kalmayacak.

Yasemin
Yasemin - 1 yıl Önce

Üzüldüm

SIRADAKİ HABER