‘Tarihi tekerrür ettirmek çocuk oyuncağı’

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, “Yunan Bakan denize döküldükleri günleri unutmuş, Türkiye’yi tehdit ediyor.” dedi.

‘Tarihi tekerrür ettirmek çocuk oyuncağı’

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Yunanistan Savunma Bakanı’nın Türkiye hakkındaki tehditlerine ilişkin yazılı basın açıklaması yaparak, “Yunan Bakan denize döküldükleri günleri unutmuş, Türkiye’yi tehdit ediyor.” dedi.

Yunan Bakan’ın açıklamalarına cevap veren MHP İl Başkanı Aras, şunları söyledi: “Yunanistan’ın ruhen tükenmiş Savunma Bakanı söz ve tehditlerde bulunmuştur. Bu bakan artığı, Türkiye’yi düşman olarak nitelemiştir. Ege adalarına ve sınıra ilave 7 bin asker göndermiş, birlik olup bizi ezeceklerini ifade etmiştir.

Yunan Bakan, Mart ayının başında tutuklanan iki Yunan askeri için de; “Gerekirse gider onları alır getiririz” demiştir. Yunan Savunma Bakanı aklını kaybetmiş, çıldırmanın eşiğine gelmiştir. Anlaşılan bu bakan, tarihi hafızasından silmiş, kovalandıkları, denize döküldükleri günleri unutmuştur. Arzu ederse tarihi tekerrür ettirmek, Türk milleti için çocuk oyuncağıdır. Bu defa Atina’ya kaçmakla da kurtulmaları imkânsızdır.

Yunan Savunma Bakanı mitolojiye kendisini fazlasıyla kaptırmış olacak ki, eski Yunan’daki Zeus’a özenmiş, Apollo’ya öykünmüş, Poseidon gibi olmaya heveslenmiş.

Yunanlar’ın dedeleri Türk düşmanlığının bedelini ödediler, Anadolu’yu işgal ve istila teşebbüsünün cevabını fazlasıyla almışlardır.

Konya ilimiz kadar bile büyüklükte olmayan bir ülkenin sorumsuz ve sabıkalı siyasetçilerinin iki de bir dişlerini göstermesi beyhude bir çırpınıştır.

Biz Türk milletiyiz. Yunan munan tanımayız, PKK, FETÖ, PYD’den anlamayız. Türk milleti olarak esareti boğarız. Zilleti ezer geçeriz. Karanlığı yırtar atarız. Düştüğümüz yerden doğrulur, güneş olur doğarız. Devir artık başkalarının ne düşündüğünün dikkate alındığı devir değildir.

Türk milleti ne pahasına olursa olsun, kimden, hangi uluslararası kurum veya kuruluştan gelirse gelsin zorba dayatmalara tamam demez, alttan almaz, alamaz. Artık günümüzde herkes pozisyonunu Türkiye’ye göre belirlemek mecburiyetindedir. Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür.

Yunanistan’ın maceraperest bakanı ve aynı düşünceye sahip siyasetçileri önümüzü kesmeye kalkışırlarsa, enselerinden tutacak irade dimdik ayaktadır. 1920’li yıllarda olduğu gibi Anadolu’da hazır beklemektedir.”

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER