Çorum'da korona virüsten ölenlerin sayısı hızla artıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, Çorum’da hız kesmeden yayılmaya devam ediyor.

Çorum'da korona virüsten ölenlerin sayısı hızla artıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, Çorum’da hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. Dün kentte korona virüsten 15 kişi hayatını kaybederken, bugün de 6 kişinin hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ve alınan tedbirlere rağmen Çorum'da korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı hızla artıyor. Kentte alınan tedbirlere uyulmaması nedeniyle korona virüsün yayılma hızında artış yaşanıyor. Normalleşme süreci ve Kurban Bayramı'ndan sonra tırmanışa geçen vaka sayılarının ardından hayatını kaybedenlerin sayısı da buna parelel olarak hızla artıyor.

Geçen hafta kentte 4 bin 369 kişinin evde izolasyonu sürerken 227 hastanın yatarak tedavi gördüğü, 22 hastanın yoğun bakımda tedavisi sürdüğü ve 7 hastanın da entübe olduğunu açıklayan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin korona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısını ise 52 olarak açıklamasından sonra Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde tedavileri devam eden hastaların bir kısmı daha hayatını kaybetti. 11 Eylül 2020 Cuma günü 15 hastanın hayatını kaybettiği kentte 12 Eylül Cumartesi günü de 6 kişinin can vermesiyle son iki günde hayatını kaybedenlerin sayısının 21'e yükseldiği kaydedildi.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Denetimler sıkılaştırılmalı, hem de aynı masada kafa kafaya vermiş gençler denetlenmiyor.kafeler saatlere uymuyor.Böyle giderse kısıtlamalar gelir.

Çorumlu azda olsa sorumlu
Çorumlu azda olsa sorumlu - 2 yıl Önce

Sadece Çorum da 2 günde 21 kişi vefat etmişse Sağlık bakanlığının verdiği veriler iinandırıcılığını yitiriyor. Ya da Türkiyenin en kötü durumda olan ili Çorum???????

emre
emre @Çorumlu azda olsa sorumlu - 2 yıl Önce

herkes bu yorumu yapıyor malesef devletin açıkladığı verilere vatandaşların güvenmemesi çok üzücü

SIRADAKİ HABER