Tek sebep mecburi hizmet süresi mi?

Alaca Devlet Hastanesi’nde son 6 ay içinde, hepsi de branşlarında oldukça başarılı olan 5 uzman hekim hastaneden ayrıldı.

Tek sebep mecburi hizmet süresi mi?

HABER/YORUM:EROL TAŞKAN

Alaca Devlet Hastanesi’nde son 6 ay içinde, hepsi de branşlarında oldukça başarılı olan 5 uzman hekim hastaneden ayrıldı. Doktorların gidiş sebeplerinin temelinde sadece mecburi hizmetlerinin bitmesi yanı sıra  başkaca nedenler de yatıyor mu?

Yaşanan istifalar dikkat çekerken, sayıları her geçen gün artan ayrılışların altında hekimlerin görev sürelerinin dolmasının ötesinde başka sebeplerin olup olmadığı merak konusu oldu.

Dahiliye, Anestezi, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz uzmanlarına son olarak hastanede görev yapan Göz Hastalıkları Uzmanı eklendi.

İktidarın yerel temsilcilerinin, hastane yönetiminin ya da Çorum sağlık yöneticilerinin, doktorların sürekli olmasa bile bir süre daha görevde kalmalarına yönelik telkin ve çabalarının olup olmadığı da merak edilenler arasında yerini aldı.

Daha dün milletvekillerinden, Çorum’a uzman hekim atamasının yapıldığı, uzman hekim açıklarının giderilmeye çalışıldığı yönünde haberler servis edilirken, bir yandan da mevcut başarılı hekimlerin tek tek istifa etmesinin altında yatan ana nedenin araştırılması ve bu kaybın önüne geçmek için gereğinin yapılması bekleniyor. 

Sağlıkta iddialı bir il olma hayali bulunan Çorum’da, özveriyle çalışan doktorların ard arda ayrılıyor olması ve ortada dönen tüm iddialar, “Alaca Devlet Hastanesi’nde neler oluyor? Çorum sağlık sektörü nereye gidiyor?” sorularını gündeme taşıdı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 18:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

Bakın kardeşim ben bir alacalı olarak şöyle açıklayım.Çarşıda pazarda konuşulanları yazacam doktorlar Suriyelilere bakmaktan bıktı bu yüzden gidiyo deniliyor .kadın doğumun ve çocuk doktorunun önü Suriyelilerden geçilmiyor artık millet yıldı geçen çocuğumu götürdüm 1 saat sıra gelmedi adamın biri telefonda konuşuyor Suriyelilerden sıra gelirse muayene olacaz diyo 1 inci sebep bu olabilir.Gelelim acı gerçeklere alacada kocaman hastane var doktor yok çorumda sıra bulamıyoruz çoruma doktora geliyoz 100 150 TL yakıyo araba nası gidersen git artık

Çorumlu İbrahim
Çorumlu İbrahim - 9 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanımız; doktorlara kapıyı göstermişti ya hani. Doktorlar da gidiyorlar işte. Olan biten bu. Siz de Sayın Cumhurbaşkanımızın tensip buyurdukları gibi ''asistan arkadaşlara'' yolunuza devam edersiniz.

Selim Pusat
Selim Pusat - 9 ay Önce

Erol Bey!
Anlamadıysan hala nedenini, daha da uğraşma anlamazsın!
Adamlar Türkiye'nin en zeki ve çalışkan insanları!
Yaptıkları iş her şeyden daha önemli bir iş!
Ama kıt-kanaat geçiniyorlar!
Allah'tan reva mı bu?!

Alacalı doktor
Alacalı doktor - 9 ay Önce

Yaşı 70 e dayanmışlardan cerrahlık özelliği kalmamış doktorluk yapacak gücü kalmamış adamları el öpüyor her dediğimizi yapıyor diye il sağlık müdürü başhekim yaparsanız olacağı budur

Vatanperver Yurtsever
Vatanperver Yurtsever - 9 ay Önce

Bunlar toplumun sağlık konusunda iyi günleri! En donanımlı, en kalifiye evlatlarını (doktorları) paspas eden bir toplum bunun cezasını çekmeyecek mi sanıyordunuz?! Yakında Suriyeli, Iraklı doktorlara merakınızı anlatmaya çalışırsınız!

alaca
alaca - 9 ay Önce

Liyakatsizlik ve siyasetin herşeye karışması.

İstanbullu Çorumlu
İstanbullu Çorumlu - 9 ay Önce

Karın tokluğuna çalışmaya devam edeceklerdi? Öyle mi sanıyordun yani?

Aydınlı efe
Aydınlı efe - 9 ay Önce

Gerçekler Allahın huzurunda meydana çıkacak bu işler parayla değil sırayla

SIRADAKİ HABER