Amatörün çilesi bitmiyor

Çorum'da amatör ligde mücadele eden İskilip Gücü Kulübünün 14 futbolcusu ile aynı zamanda başkanlığını ve teknik direktörlüğünü yapan Nihat Armutçu, deplasmandaki maça gidecek araç temin edilemeyince panelvan araçla karşılaşmanın oynanacağı yere gitti.

Amatörün çilesi bitmiyor

HALİL ÖZTÜRK
Amatör futbolumuzun ne kadar sıkıntılı olduğunu görmek adına üzücü bir tablo. Evet amatör spor caiması kendi imkanları ile kıt kanaat hayatta kalmaya ve faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyorlar. Bunun en son ve üzücü örneğini önceki gün İskilipgücü takımı yaşadı.

Çarşamba günü oynanan U 15 maçları için Çorum’a gelmek zorunda olan İskilipgücü takımı hiç bir kurumdan minibüs bulamayınca maça gidememe tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bu sıkıntıyı yaşayan İskilipgücüspor Başkanı Nihat Armutçu’nun sosyal medyadan yayınladığı yazıda aslında her şeyi en güzel şekilde özetliyor.

‘Maça gitmek için hiçbir resmi makamdan minibüs bulamadık. Zaten ilçeden maddi destek yok hiç olmazsa minibüs ihtiyacımız karşılanırdı artık oda verilmiyor.

Hafta içi olduğundan bir kaç eş dosta rica ettik ama araçları öğrenci servisi çektiği için araç veremediler. Özellikle bizim gibi ilçelerde resmi kurum (Kaymakamlık - Belediye v.b ) araç desteği sağlar.
Bunu yıllardır ilçemizde Belediye başkanları karşılıyordu Belediye bütçesinden. Ancak bu sezon Belediye karşılamayacağını bildirdi.  Şu ana kadar veresiye gittik maclara. 
Bugün ise son çare Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyesi ve sanayi esnafının sevilen ismi eski futbolcum Murat Bıyık in babası Sevgili Duran Biyik ağabeyim özel aracını bize tahsis etti. 5+1 kişilik minibüse 16 çocuk sığdırdim. 
Ne olur iş güvenliği filan demeyin. Yanlış olduğunu biliyorum  Tehlikeli olduğunu biliyorum. Ama ya maça gitmeyip ligden ihraç edilecektir yada riski göze alacaktik 
 2018 Türkiyesi ve İskilipinde maç için minibüs bulamamak çok acı. Hakkını helal et Duran Biyik

YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir.....
Söz Bir..... - 4 yıl Önce

Ah kuzucuklarım kaderiniz işte böyle olmuştur, böyle de devam ediyor. Mesele şu veya bu şekilde tahsis edilen araç değil, Mesele Çocuklara, geleceğe, spora bakış açıları. Bir ülkede Alt yapıya önem verilmediği için sağlıklık gelişme de beklenemez.Ülkemizin Pırıl pırıl çocukları, gençleri, bu ülke sizlere emanet edilecek de, nasıl edilecek bilemiyorum, Çünkü sizlere verilen önem ortada.

Adam
Adam - 4 yıl Önce

Cocuklarin hayatini bir mac yuzunden riske atan kisi cezalandirilmali ulasim Boyle saglanamaz

murat
murat - 4 yıl Önce

ondan sonra çorumspor neden bi yere gelmiyor? neden olmuyor? Ağacı iyi sulamazsan , bakım yapmazsan meyve vermez.

çorumlu
çorumlu - 4 yıl Önce

valilik uyuyomu adam suç işledeğini kabül etmiş bu kişi kamu görevlisi soruşturma açılmalı derhal

emre
emre - 4 yıl Önce

savcilık resen soruşturma açmalı insan taşınmaması gereken bir araçla küçücük yavrularımız taşınıyorlar malesef hemen yetkililer gerekeni yapmalı

SIRADAKİ HABER