Erkeklerde Fikri Asım, Kızlarda HE Kültürspor B, şampiyon oldu

Kulüplü Gençler Hentbol’da bayan ve erkeklerde dörder takımın mücadelesi sonunda bayanlarda HE Kültürspor, erkeklerde ise Fikri Asım Gençlikspor takımları şampiyonluğu kazandı.

Erkeklerde Fikri Asım, Kızlarda HE Kültürspor B, şampiyon oldu

Kulüplü Gençler Hentbol il birinciliğinde kızlarda HE Kültürspor B takımı erkeklerde ise Fikri Asımspor kulübü kazandı.
Kızlar ve erkeklerde dörder takımın tek devreli lig statüsünde mücadele ettiği il birinciliğinde Tevfik Kış Spor Salonu’nda önceki akşam son maçlarını oynadılar. Kızlarda ilk üç maçını kazanarak şampiyonluğu garantileyen HE Kültürspor son maçında da HE Kültürspor A takımını 12-5’lik skorla önde tamamlayarak tüm maçlarını kazanarak 12 şampiyonluğu kazandı. Bu mağlubiyetye HE Kültürspor A takımı ise 2 puanla ve averajla üçüncülük kupasının sahibi oldu.
Bu kategoride mücadele eden Bayat Belediyespor A ve B takımları arasındaki maçı 9-5’lik skorla kazanan Bayat A takımı 8 puanla ikincilik kupasının sahibi olurken Bayat Belediye B takımı ise 2 puanla dördüncülük kupasını aldı.
Genç erkeklerde ise ilk üç maçını kazanarak şampiyonluğu garantileyen Fikri Asım Gençlikspor son maçında Ensar Gençlikspor önünde 16-9 galip gelerek 12 puanla şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Ensar Gençlikspor ise maçları bir puanla dördüncü olarak tamamladı.
İkincilik üçüncülük maçında ise Şehit Erol Olçok İmam Hatip Lisesi A ve B takımları arasındaki maçtan 45-16 gibi farklı skorla galip ayrılan A takımı 8 puanla ikincilik kupasını alırken B takımı ise 3 puanla üçüncülüğü kazandı.
Oynanan son maçların ardından gençler hentbolda düzenlenen törenle dereceye giren kulüplere kupaları verildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 01:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER