Güreşçilere 50 bin liralık malzeme

Çorum Belediyespor güreş takımı bünyesinde merkez ile birlikte Sungurlu, İskilip ve Mecitözü ilçelerinde çalışma yapan sporculara 50 bin liralık malzeme dağıtıldı. Belediye Başkanı Zeki Gül ata sporu güreşe büyük önem verdiklerini bu desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Güreşçilere 50 bin liralık malzeme

HALİL ÖZTÜRK
Çorum Belediyespor güreş branşında faaliyet gösteren ve merkez ve ilçelerdeki güreş sporcularına 50 bin liralık malzeme dağıtıldı. Belediye Başkanı ve aynı zamanda Güreş Federasyonu Grekoromenden Sorumlu As Başkanı Zeki Gül’ün girişimleri ile Çorumlu güreşçilere 50 bin lira malzeme alındı. Alınan malzemeler düzenlenen törenle dağıtıldı.

Mevlana Spor Salonu’nda düzenlenen malzeme dağıtım törenine Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke ile Çorum ile birlikte İskilip, Mecitözü, Sungurlu’da Çorum Belediyespor adına çalışma yapan güreşçiler ve antrenörleri katıldılar.

Kulübe alt yapı oluşturmak için ilçelerdeki antrenörleri kadrosuna katarak çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyespor güreş takımının önümüzdeki yıllarda çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığını belirten Belediye Başkanı Zeki Gül bu desteklerin artarak devam edeceğine inandığını söyledi.

Çorum Belediyesi olarak amatör spora imkanları ölçüsünde her türlü desteği verdiklerini ve  vermeye devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, ata sporu güreşe ayrı bir önem verdiklerini belirterek bu malzemeler ile birlikte başarıların önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceklerine inandığını söyledi.

Malzeme dağıtım töreni sırasında geçtiğimiz hafta içinde Macaristan’da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası’nda ikinci olarak gümüş madalya kazanan Fatih Erdin ile sohbet eden Başkan Gül, diğer sporculara Fatih Erdin’in çok iyi bir örnek olduğunu belirterek kendisinden önümüzdeki yıllarda daha büyük başarılar beklediklerini sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Zeki Gül malzeme dağıtım töreninin ardından Mevlana Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren Tekvando ve Masa Tenisi branşın çalışmalarınıda ziyaret ederek burda antrenör ve sporcularla görüştü çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Gül ayrıca antrenmanda çocuklarını izleyen velilere ise çocuklarını spora teşvik ettikleri için teşekkür etti ve bunun tüm ailelere örnek olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER