Küçükler Hentbol’un kralı Yavuz Sultan Selim

Altı okulun mücadele ettiği Okullu Küçükler Hentbol il birinciliğinde şampiyonluğu Yavuz Sultan Selim Ortaokulu kazandı. İlk yarısını 7-3 önde tamamlayan Yatılı Bölge Ortaokulu önünde ikinci yarıda açılan Yavuz Sultan selim maçı 10-9 kazanarak şampiyonluğu kazandı.

Küçükler Hentbol’un kralı Yavuz Sultan Selim

MURAT KARASU
Okullu Küçükler Hentbol il birinciliğinde şampiyonluğu Yavuz Sultan Selim Ortaokulu kazandı. Final maçında Yatılı Bölge Ortaokulu’nu 10-9 yenen Yavuz Sultan Selim mutlu sona ulaştı.
Tevfik Kış Spor Salonu’nda yapılan il birinciliğinde altı okul üçerli iki grupta mücadele etti. Grup maçları sonunda ilk iki sırayı alan okulların çapraz olarak yarı final maçlarını kazanan Yavuz Sultan Selim Ortaokulu ile Yatılı Bölge Ortaokulu finalde karşılaşmaya hak kazandılar.
Maça çok iyi başlayan Yatılı Bölge Ortaokulu hücumda rakibine üstünlük kurarken savunmada da rakibine fazla şans vermedi ve ilk yarıyı 7-3 önde tamamladı. İkinci yarıda ise Yavuz Sultan Selim rakibinin bu temposunu kırdı ve üst üste bulduğu gollerle aradaki farkı kapattı ve maçıda 10-9 kazanarak mutlu sona ulaştı. Yavuz Sultan Selim ikinci yarıda rakip ağlara yedi gol atarken kalesinde sadece iki gol gol gördü.
Final maçının ardından düzenlenen törenle dereceye giren okullara kupa sporculara ise madalyaları verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER