Minikleri sevindirecek kimse yok mu?

Konya'da dün başlayan mini erkekler voleybol Türkiye finallerinde çorum temsil edecek Sungurlu Eğitimspor maddi imkansızlık nedeniyle müsabakalara gidemedi bu akşama kadar destek veren çıkmazsa minik sporcuların hevesleri kursaklarında kalacak. Çorumlu sanayici ve iş adamlarına duyurulur.

Minikleri sevindirecek kimse yok mu?

Bu zamana kadar bir kaç gönüllü destekçi ve imkanları zorlayarak bir çok başarıya imza atan Sungurlu Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü, Midi Erkekler Voleybol Takımının maddi imkansızlıklar yüzünden Türkiye finallerine katılamayacaklarını bildirdi.

Sungurlu Eğitim Gençlik ve Spor kulübü yöneticileri gazetemize yaptıkları açıklamada, "2014 yılından bu yana geleceğimiz olan çocuklar için kendi imkanlarıyla elinden gelen her şeyi, sınırları zorlayarak sonuna kadar yapmaya çalıştık. Bu durum hep bilmesine rağmen sadece bakmakla yetinildi ya da yapılan güzel işler ve verilen emekler sonunda ortaya çıkan ürünler hep ayak bağı olarak göründü. Bu zamana kadar bir kaç gönüllü destekçimiz ve imkanları zorlayarak kendi olanaklarımızla geldik.

Çocuklarımız için ailemizden ve kendi özel zamanlarımızdan çalarak, uğraş ve emek vererek çocuklarımıza temiz ve ahlaklı spor ortamları hazırlarken, insanların bizim yaptığımız işi külfet ve gereksiz görerek yapmış olduğu söylem ve davranışlara rağmen yılmadık yolumuza devam ettik. Fakat bu yıl kulüp ve çalışanları olarak hem enerji hem de maddi olarak büyük sıkıntı içine girdik. Kurulduğumuz günden beri tüm zorluklara ve maddi imkansızlıklara rağmen hedeflerimizden şaşmadan ilerlemeye devam ettik. Fakat bu yıl bizi aşan ve çözüm bulamadığımız maddi imkansızlıklardan dolayı Türkiye Finallerine katılamıyoruz.

Daha doğrusu kendi çocuklarımızla elde ettiğimiz başarıyı taçlandıramadan, emekleri yerde bırakarak çocuklarımızı finallere götüremiyoruz. Yıllarca hangi şartlarda organizasyonlara katılıp Türkiye Finallerine nasıl gittiğimizi ne bilen ne de soran oldu. Sungurlu'yu ve Çorum'u temsil ettiğimiz bile önemsenmedi. Biz çocuklar için elimizden gelenin fazlasını ve gerekli açıklamayı yaptık. Bu gülen yüzlere daha iyi açıklaması olan kurumlar var ise yapsın lütfen. Bizim gönlümüz ferah ama üzgünüz yapacak bir şey yok. Teşekkür ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER