‘Sorun geçen dönemden’

Yeni Çorumspor’da Beltaş sponsorluk anlaşması üzerinden Kulüp Başkanı Fatih Özcan ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın arasındaki tartışma devam ediyor. Bu noktada ortada bir yanlış anlamanın olduğu kesin.

‘Sorun geçen dönemden’

HALİL ÖZTÜRK
Yeni Çorumspor’da Beltaş sponsorluk anlaşması üzerinden Kulüp Başkanı Fatih Özcan ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın arasındaki tartışma devam ediyor. Bu noktada ortada bir yanlış anlamanın olduğu kesin.

Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan Beltaş ile imzalanan sponsorluk anlaşmasının geçen sene dokuzuncu ayda imzaladıklarını ancak Belediye seçimlerine kadar kulübe tek kuruş ödeme yapılmadığını söyledi. Özcan, Halil İbrahim Aşkın’ın Belediye seçimini kazandıktan sonra anlaşmadaki parayı dört takside ayırarak üçünü ödediğini bir taksidin kaldığını söyledi. Paranın gecikmesi noktasında Halil İbrahim Aşgın’ın bir suçu olmadığını belirten Başkan Özcan yaşanan bu şampiyonluğun ardından beklentilerinin kulübün ihtiyacı olan ve yaklaşık on ay sonra almak zorunda oldukları bu paranın tamamının verilmesi ve üzerinede Belediye’nin şampiyonluk ödülü olarak katkı vermesi. Biz aldığımız parayı almadık demedik fakat böyle açıklama yapılması bizleri üzüyor. Sorunun kaynağı Halil İbrahim Aşgın başkan değil önceki dönemden gelen sorun, bizde bunun çözümünü istiyor ve bekliyoruz’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alihan bey
Alihan bey - 2 yıl Önce

Alihan bey kimse koskoca değildir. Makamlar gelip geçici önemli olan Çorum ortak paydasıdır.
Onlarca il hatta ve hatta ilçe belediyesi şehirlerinin takımına sahip çıkarken otobüs vermemek, tesis ve çim bakımını çok görmek sayın belediye başkanımıza eksi puan toplatmaktadır. Kendisine hiç bir destek vermeyen birisiyle kulüp başkanı neden çalışsın ki adam zaten tüm takımın masraflarını kendi cebinden karşılıyor. Biz sade Çorumspor taraftarıyız. Hayatımda ne sayın bel başkanıyla ne kulüp başkanıyla konuşmuşluğum var. Ancak bir şehrin takımına sahip çıkılmazsa ben eleştiririm. Ben ve Çorumspor lular yanılıyorsa sayın belediye başkanımız çıkar ben çorumspora aylık şu kadar destek veriyorum diye açıklama yapar. Konu kapanır

Tayyip Sezen
Tayyip Sezen - 2 yıl Önce

Belediye Başkanı yanlış yapıyor. Çorumspor'a vermesi gerekeni geç verdiği halde lütuf gibi sunması çok yanlış. O kadar gecikmiş parayı böylesi bir şampiyonluk sonrası taksit taksit değil tamamını vermeliydi. Siyaset Fatih Özcan'ın üzerine oynuyor ama bunu alttan alttan yapıyor. Bu Çorumspor'a çok zarar verir. Herkes Çorumspor'a köstek değil, destek olmak zorunda... Ahmet Sami Ceylana bu noktada çok teşekkürler. Esas olay işadamlarımızda... Onlardan çok şey bekliyoruz.

Alihan
Alihan - 2 yıl Önce

Seçilmiş Koskoca belediye başkanına ben onla çalışmam çalışamam biraz abes olmuş fatih bey

O Zafer Yakın
O Zafer Yakın - 2 yıl Önce

Bir belediye milletin parasını niye top oynayan (futbol) insanlara verir ki.
Bir il adını; kültürü, eğitimi, sanayisi, turizmi, şehirleşmesi, vs. ile duyurur, tanıtır.
Futbol kulüplerinin bir ilin tanıtımına katkısı yoktur.

tolga
tolga - 2 yıl Önce

Bir iki maç kaybettikten sonra stat da yönetim istifa seslerini duyarız..

gerçeker saklıdır
gerçeker saklıdır - 2 yıl Önce

işiniz gücünüz spor değil nasıl cebimi doldururum nerden nemalanırım başkana sataşın sonra çark edin yorum yapanlar spor adına seçilmişlere laf söyleyenler kafalarına top çarptıkca sağlıklı düşünemeyen embesiller.

Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

Belediyenin sorumluluğu o kentte yaşayanlara yapacağı hizmetlerdir hizmet için de Ekenomi gereklidir ve vatandaşa yansıtmalıdır spor kulübüne profesyonel klüplere hizmet değil amatör branşlaradır halk İÇİN kent için hizmet varken neden profesyonel klüplere harcasın vatandaşın parasını spor klübü BAŞKANI arkadaşlar kimse Çorum halkına kentin kalkınması adına hizmet etmek varken belediye başkanına çalışmam ben onla ne demektir ya Yazık

Fanatik
Fanatik - 2 yıl Önce

Baskan ozcan hamit lslk 2015 /2016 sezonunda alt yapldan gelen cocuklarl bitirdiniz sans verseydiniz onlarda simdi iyi yerlerde olurlardl simdide b.ld baskanl size yardlm etmesin kulup baskanlarl hamit lslk


SIRADAKİ HABER