Sungurlu Kaymakamlık voleybol turnuvasında şampiyonluğu Aşağı Fındıklı Ortaokulu kazandı

Sungurlu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen voleybol turnuvasında şampiyonluğu Aşağı Fındıklı takımı kazandı.

Sungurlu Kaymakamlık voleybol turnuvasında şampiyonluğu Aşağı Fındıklı Ortaokulu kazandı

Sungurlu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen voleybol turnuvasında şampiyonluğu Aşağı Fındıklı takımı kazandı. Final maçında Sungurlu Belediyesi’ni 3-2 yenen Aşağı Fındıklı Ortaokulu bu yılki turnuvanın birinciliğini kazandı.
Sungurlu Kaymakamlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen turnuvada 14 takım mücadele etti. İki grupta oynanan maçlar sonunda ilk iki sırayı alan takımlar çapraz olarak yarı finalde karşılaştı. 10 Ocak’ta başlayan ve önceki akşam oynanan final maçı ile sona eren turnuvanın son gününde ilk olarak İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe spor Müdürlüğü takımları üçüncülük dördüncülük maçında karşılaştı. Rakibini yenen İlçe Tarım üçüncü olurken İlçe Spor ise dördüncü oldu.
Turnuvanın final maçında ise Aşağı Fındıklı Ortaokulu ile Sungurlu Belediyesi takımları şampiyonluk için karşılaştı. Büyük bir çekişmeye sahne olan final maçı nefes kesti. Denk iki kuvvetin mücadelesinde iki takımda maçı almak için büyük bir mücadele verdi ve 2-2’lik skorla şampiyonu belirlemek için final setine gitti. Final setinde rakibine üstünlük sağlayan Aşağı Fındıklı Ortaokulu şampiyonluğu kazanırken Sungurlu Belediyesi takımı ise ikinciliği kazandı.
Turnuvanın final maçını ve kupa törenine İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkan vekili Ahmet Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, İlçe Tarım Müdürü Hicabi Berişbek, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin ile çok sayıda spor sever izledi.
Final maçının ardından düzenlenen törenle turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalya ile birlikte mücadele eden tüm takımlara üzerlerinde fotoğrafları bulunan belge verildi. Törende ayrıca takımların katılım bedelleri Sungurlu Şehit Aileler Derneği Başkan Yardımcısına verildi.
Turnuva sonunda ödül törenine katılan idareci ve ilk üç sırayı alan takımların sporcuları yemekte buluştular. Kebap Dünyası'nda verilen yemeğe İlçe Spor Müdürü Halil Yurt, İlçe Tarım Müdürü Hicabi Berişbek, Gençlik Merkezi Müdürü Esat Buğday Kabaklı, Sungurlu Belediyespor Voleybol sorumlusu Mustafa Özdemir ve turnuvada ter döken sporcular katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER