‘Yeni sezona yeni isimle girilecek’

Çorum Belediyespor Başkanı Ömer Balaban başarı için şehrin inanması ve kulübe sahip çıkmasının en önemli konu olduğunu bunun içinde önümüzdeki sezona yeni bir isimle girileceğini bunun içinde gerekli çalışmanın başladığını söyledi.

‘Yeni sezona yeni isimle girilecek’

Çorum Belediyespor Başkanı Ömer Balaban lider bir takımın bu noktaya gelmesinde herkesin payının olduğunu ancak en önemli olayın ise şehrin inanmaması ve kulübe sahip çıkması gerektiğini belirterek ‘Bunun içinde kulüp ismini Mayıs ayında yapılacak olan genel kurulda değiştireceğiz’ dedi.
Balaban, ligin ilk yarısında ortaya koydukları futbol ve aldıkları sonuçların ardından ikinci yarıda yaptıkları takviyelerle daha iyi duruma gelmeyi amaçladıklarını ancak bunun gerçekleşmediğini belirterek ‘Gerçekten anlam vermekte zorlanıyoruz. Yaşanan bu süreci futbolla izah etmek mümkün değil. Gelinen bu noktanın futbola yakından uzaktan alakası olmadığına inanıyoruz.
Takım olarak kazanamama psikolojisi ve bunun üstesinden gelemeyişimizin sonunda hedeflerden bir bir uzaklaştık. Elaziz Belediyespor deplasmanına son hedefe tutunmak için çok moralli gittik ve kazanmak içinde yönetim olarak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyorum,
Ancak malesef yine olmadı ve yine uzatma dakikalarında yediğimiz şanssız bir golle sahadan puansız ayrıldık. Bu mağlubiyetin ardından play-off iddiamızıda büyük oranda kaybettik. Yönetim olarak kalan dört maçı en güzel şekilde tamamlayarak genel kurula gitmeyi planlıyoruz.
Ligde liderliğe yükselmiş bir takıma bile sahip çıkılmadığı bu şehirde birlik ve bütünlüğün sağlanması için isim değişikliğinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyoruz. Belediye Başkanımız Zeki Gül ilede görüştük ve isim değişikliği konusunda kesin karar verdik.
Bu şehir ile özdeşleşen Çorumspor isminin önüne veya arkasına eklemeler yaparak yeni kulüp ismini belirlemeyi planlıyoruz. Bunun içinde önümüzde belli bir süre var ve bizde bu süreyi en güzel şekilde değerlendirerek gelecek sezona çok farklı bir kulüple başlamak gerektiğine inanıyorum. Bu aşamada benim henüz verilmiş bir kararım yok.Önümüzdeki süreçte yapacağımız görüşmeler sonucunda olumlu gelişmeler olursa neden olmasın. Bunu zaman gösterecek’ dedi.
Başkan Balaban ligde alınan bu başarısız sonuçlarında tabiki futbolculara bir yansıması olacağını bunun içinde gerekenin yapılacağının bilinmesini istediğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER