İş yerini pompalı tüfek ve tabancayla böyle kurşunladılar

Çorum'un Sungurlu ilçesinde bir iş yeri 15 gün arayla ikinci kez kurşunlandı. Pompalı tüfek ve tabanca ile saldırıyı gerçekleştiren zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Çorum'un Sungurlu ilçesinde bir iş yeri 15 gün arayla ikinci kez kurşunlandı. Pompalı tüfek ve tabanca ile saldırıyı gerçekleştiren zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi üzerinde gece saatlerinde meydana geldi. Kırmızı bir otomobil ile iş yerinin önüne gelen zanlılar, pompalı tüfek ve tabanca ile peş peşe ateş ettikten sonra, geldikleri otomobil ile hızla olay yerinden uzaklaştı.

Olay işyerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. İş yerine kapalı olması nedeniyle olayda ölen ya da yaralanan olmazken iş yerinde büyük çaplı hasar oluştu. Olayı duyar duymaz iş yerine gelen iş yeri sahibi, cam, çerçeve ve işyerindeki elektronik eşyalarında mermi ve saçma deliği izlerini görünce şok yaşadı.

15 gün arayla ikinci saldırı
Uzun yıllar ilçede esnaflık yaptığını söyleyen iş yeri sahibi, "Saat 04.37'de kırmızı bir araçtan inen iki kişi silah ve pompalı tüfek ile ateş edip kaçtılar. Aynı kişiler 15 gün önce de iş yerinin camlarını taşla kırdılar. Sungurlu'da son zamanlarda bu tür vakalar arttı.

Polisin bir an önce önlem almasını bekliyoruz. Artık huzurumuz kalmadı. Yakalanmalarını bekliyorum" dedi.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Onuncu köy...
Onuncu köy... - 3 ay Önce

Hem Türkiye genelinde hem de Çorum genelinde bu tarz olaylar gittikçe artarak devam ediyor. Birçoğunda birilerinin ocağına ateş düşüyor peki TBMM ne yapıyor? Uyuyor. Bu pompalı tüfeklerin satışının engellenmesi, satanların ceza alması ile ilgili bu zamana kadar TBMM'de araştırma önergesi yapıldığına dair haber duyan var mı? Yok. Milletin canı yanarken bu adamlar neden buna önlem olacak çalışmalar yapmazlar? Vicdanları gerçekten rahat mı? Merak ediyorum.

AOZ
AOZ - 3 ay Önce

Allah ıslah etsin Memlekette her gün silahlı vukuat olmaya başladı. Sokakta birine yanlışlıkla omzumuz değecek te hır gür çıkacak diye korkar olduk. Herkesin elinde bıçak belinde silah var.

19
19 - 3 ay Önce

Bu tür olaylar artık yaygınlaşmaya başladı.Bunu yapanlar tespit edilerek en ağır cezaya çarptırılmalıdır.

Çorumlu
Çorumlu - 3 ay Önce

Saldım çayıra mevlam kayıra

şahin şahinoğlu
şahin şahinoğlu - 3 ay Önce

valla herşey bize müstehak :)

ilhan
ilhan - 3 ay Önce

CEZASI YOK YAKALASAN NE YAPACAN. MEMLEKETİ İTE KOPUĞA OYUNCAK ETTİNİZ...... MEMLEKET BUNLAR İLE ANILAN BİR MUZ CUMHURİYETİNE DÖNDÜ CAYDIRICI BİR ŞEYLER YAPIN YA DOLANDIRICISI SAPIĞI ÇETESİ BİTMİYOR ÇÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞ DAAA

SIRADAKİ HABER