HALİL ÖZTÜRK

Pazar günü sahasında Tarsus İdman Yurdu ile zorlu bir maça çıkacak olan Çorum Belediyespor hazırlıklarını dün yaptığı çift antrenman ile sürdürdü. Yeni Teknik Heyet yönetiminde sabah saat 10’da yapılan antrenman çabuk kuvvet ve taktik ağırlıklı olurken akşam ise tamamen taktik üzerinde yapıldı.

Nazmi Avluca sahasında yapılan günün ilk antrenmanına tüm futbolcular katıldılar. Isınma hareketleri ile başlayan antrenman daha sonra saha kenarında kurulan aletlerde kondisyona dayalı bir çalışma ile devam etti. Bir seri olarak yapılan bu çalışmanın ardından önce yarı sahada sonra ise tam sahada taktik çalışmaya geçildi.

Taktik çalışma sırasında Teknik Direktör Cüneyt Biçer takım olarak savunma takım olarak hücum istedi. Futbolculardan devamlı toplu hareket etmelerini isteyen Biçer, bunu başardıkları takdirde istediklerini alacaklarına inandığını söyledi. Biçer topu aldıklarında sonuçlandırmadan kaybetmemenin önemini belirtti ve kolay top kaybı yapmamaları için futbolculara uyarılarda bulundu.

Çalışma sırasında sık sık oyunu durdurarak yapılan hataları gösteren Biçer daha sonra ise doğru olanı uygulamalı olarak gösterdi. Oldukça tempolu geçen bu çalışmanın ardından lojmanda dinlenen kırmızı siyahlı takım akşam ise saat 16.30’da yine Nazmi Avluca sahasında ikinci antrenmana çıktı.

Teknik Heyet bu çalışmanın ilk bölümünde oyun oynatırken son bölümde ise yine taktiksel bir çalışma yaptırarak yeni oyun düzenini sahada uygulatmaya çalıştı. Kırmızı Siyahlılar Tarsus maçının hazırlıklarını bugün yapacakları taktik çalışma ile sürdürecekler.