‘Çöplü Mahallesi çöplüğe dönüşmesin’

Çöplü Mahallesi sakinleri, atık kâğıt ve plastik toplayıcılarının yol açtığı çevre kirliliğinden şikâyetçi.

‘Çöplü Mahallesi  çöplüğe dönüşmesin’

RECEP MEBET
Çöplü Mahallesi sakinleri, atık kâğıt ve plastik toplayıcılarının yol açtığı çevre kirliliğinden şikâyetçi.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetini dile getiren bazı vatandaşlar, mahalledeki metruk evleri ve bahçeleri depo gibi kullanan toplayıcılardan dert yandılar.
 

Çöplerden toplanan atıklardan etrafa yayılan pis koku ve çirkin görüntünün mahalle sakinlerini derinden etkilediğini anlatan vatandaşlar, yerleşim yerleri içinde bu tür manzaralara müsaade edilmemesini istediler.
 

Rüzgâr ve sokak hayvanlarının etrafa taşıdığı atıkların çevre kirliliğinin yanı sıra hastalıklara da davetiye çıkardığına işaret eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek acilen çözüm beklediklerini ifade ettiler.
“Çöplü Mahallemiz, çöplüğe dönüşmesin” diyen vatandaşlar, yaşanan çevre problemine seyirci kalınmamasını, bir an önce gerekli tedbirlerin alınmasını talep ettiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 20:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aa
Aa - 1 yıl Önce

Belediye başkanlığı binası bitince başkan bu görüntüye müsade etmez herhalde.Ankaradan gelecek misafirlerine temiz çorumumuzu ilk ordan gösterecek.makamından bakınca bu manzara hiç hoş olmaz.acilen bu mahallenin kentsel dönüşümle çözüme kavuşması gerek.

emre
emre - 1 yıl Önce

çorumun neredeyse tüm eski mahallerinde aynı sorun var eskiden temizliği ile ün yapmış bir şehirdik

SIRADAKİ HABER