Çorum tarımı masaya yatırıldı

Çorum il ve ilçe Ziraat Odası Başkanları, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı’yı ziyaret ettiler. Ziyarette Çorum’un tarımsal durumu değerlendirildi. 

Çorum tarımı  masaya yatırıldı

Çorum il ve ilçe Ziraat Odası Başkanları, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı’yı ziyaret ettiler. Ziyarette Çorum’un tarımsal durumu değerlendirildi. 

 Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan İl Müdürü Sarı, "İlimizdeki ziraat odaları başkanları ile tarım sektörüne ilişkin konuları ele aldık. Bugün burada aynı masa etrafında toplanıp tarımsal konuları konuşmak, çözüm önerilerini hep beraber değerlendirmek çok önemli, ilimizin tarım sektörü adına çok anlamlı ve değerli. Tarımsal üretimde yaşadığımız sorunlar başta olmak üzere, her konuda birlikte hareket edebildiğimiz takdirde tüm sorunlarımızı kolayca çözüme kavuşturabiliriz. Tüm sektörlerde olduğu gibi tarım sektöründe de girdi maliyetini azaltmak, verimi ve karlılığımızı arttırmak, çevreyi korumak, uluslararası rekabette maliyetleri düşürerek pazar kaybetmemek adına, akıllı tarım uygulamalarını kullanmak son derece önemlidir. Sivil toplum örgütleri, tarımsal oda ve birliklerle yakın çalışmayı çok önemsiyoruz. Şu ana kadar hep yakın çalışmalar yaparak üreticilerimize daha iyi hizmet etmeyi gaye edindik.” dedi.

Kurum olarak üreticilerin her zaman yanında olduklarını vurgulayan İl Müdürü Sarı, “Üzerimize düşen her türlü desteğe her zaman hazırız. Ziraat odalarımızla daha yakın iş birliği içerisindeyiz. Tarım şehri olan ilimizde bu yıl da farklı çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedeflere hep birlikte ulaşabilmemiz için kapımız her zaman olduğu gibi tüm paydaşlarımıza daima açıktır." diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER