Gülabibey Muhtarı’ndan taziye çadırı hizmeti

Gülabibey Mahallesi Muhtarlığı, hayata geçirdiği uygulama ile Çorum’da bir ilke imza attı.

Gülabibey Muhtarı’ndan taziye çadırı hizmeti

RECEP MEBET
Gülabibey Mahallesi Muhtarlığı, hayata geçirdiği uygulama ile Çorum’da bir ilke imza attı.


Mahalle Muhtarı Hasan Belli, 150 kişi kapasiteli 3 adet taziye çadırı yaptırarak Gülabibey sakinlerinin hizmetine sunduklarını açıkladı.
Çorum’da ilk kez bir mahalle muhtarlığının böyle bir uygulama gerçekleştirdiğini anlatan Hasan Belli, çadırların hazırlanmasında katkıları bulunan hayırseverlere teşekkür etti.
Huzur Camii önünde sergiledikleri örnek çadırda açıklamalarda bulunan Belli, yakınlarını kaybeden mahalle sakinlerinin acılarını paylaşmak ve yüklerini hafifletmek amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını vurguladı.
Masa ve sandalyelerinin yanı sıra elektrik ve aydınlatması da bulunan çadırlarda çay setlerinin de yer aldığını belirten Muhtar Belli, “Tüm bu ekipmanları cenaze evlerine ücretsiz olarak sunacağız” dedi.
Aynı anda 3 ayrı yere kurulabilecek olan taziye çadırlarının, mahalle sakinlerinin memnuniyetini kazandığını dile getiren Belli, “Taziye dilemek için cenaze evlerine gelen vatandaşlarımız, yazın güneşten kışın ise yağıştan etkilenmeyecekler. Müsait yeri olmadığı için misafirlerini evinde ağırlayamayan cenaze sahipleri, böylece büyük bir yükten kurtulmuş olacaklar” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 1 yıl Önce

bu doğu kültürü kardeşim biz karadenizli iç anadolu insanıyız bize taziyeye gelen insanları evlerimizde ağırlarız ayrıca bu gibi hizmetleri belediye yapar gereksiz bir icraat olmuş ben istedim nasıl getireceksin aracın mı var alınmış depoda çürür böyle şeylere tenezzül etmeyin

fikretya
fikretya - 1 yıl Önce

Sayın muhtarım hepimizin belini kıran düğün yapanların başbelası düğün salonu ihtiyacınada bir el atarsanız seviniriz ,mahalleli olarak

ismail özavcıl
ismail özavcıl - 1 yıl Önce

bravo muhtarım

SIRADAKİ HABER