Mustafa Yolyapar anıldı

Çorum Gazeteciler Cemiyeti, merhum Gazeteci Mustafa Yolyapar’ın vefatının 5. yıl dönümü nedeniyle bugün Ulu Mezarlık’ta anma programı düzenledi.

Mustafa Yolyapar anıldı

M.BURAK YALÇIN

Çorum Gazeteciler Cemiyeti, merhum Gazeteci Mustafa Yolyapar’ın vefatının 5. yıl dönümü nedeniyle bugün Ulu Mezarlık’ta anma programı düzenledi.

Anma programına CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekci, CHP Belediye Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz, Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, gazeteciler ve yazarlar katıldı.

Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar ile aile fertlerinin de hazır bulunduğu programda, 5 yıl önce hayatını kaybeden Mustafa Yolyapar dualarla anıldı.

ERZEN: İYİ BİR İNSANDI

Anma programında konuşan Cemiyet Başkanı Şevket Erzen, beş önce ebediyete uğradıkları meslektaşı Mustafa Yolyapar’ı vefat yıldönümünde bir kez daha rahmetle andıklarını belirterek, Yolyapar’ın iyi bir insan olduğunu söyledi.

Erzen, merhum gazeteciye Allah’tan rahmet dilerken ailesi ve geride kalan yakınlarına ise hayırlı ömürler temennisinde bulundu.

GÜVEN: SEVENLERİN HEP YANINDA OLACAK

Eğitimci-Yazar Bahri Güven de merhum Mustafa Yolyapar’ın hiçbir zaman büyüklerine saygısızlık yapmadığını ve küçüklerini hep sevdiğini ifade ederek, “Mustafa aranan kişi oldu. Yattığın yer nur olsun kardeşim. Sevenlerin hep yanında olacak” dedi.

Mustafa Yolyapar’ı anmak için toplandıklarını hatırlatan Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak ise hayat ve ölüm kavramlarından bahsettiği konuşmasında, kişinin vefatının ardından yıllar sonra bile sevenlerince unutulmamasının ve hayırla anılmasının güzel bir haslet olduğunu ifade etti.

Cemiyet Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar da merhum kardeşini, sevgi, özlem ve rahmetle andıklarını belirterek programa katılan tüm sevenlerine teşekkür etti.

DUALARLA YÂD EDİLDİ

Büyük Zafer Çarşısı Camii İmam Hatibi Hasan Şener'in Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda duayı Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak yaptı.

Duanın ardından Çorum Haber Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Yolyapar’ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenlerince karanfil bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER