Pazarcılar şikayetçi

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Çorum’un üzeri kapalı örnek sebze ve meyve pazarlarından birisi olan Cuma Pazarı’nda ki düzensizlik hem esnafı hem vatandaşları hem de sürücüleri çileden çıkartıyor.

Pazarcılar şikayetçi

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Çorum’un üzeri kapalı örnek sebze ve meyve pazarlarından birisi olan Cuma Pazarı’nda ki düzensizlik hem esnafı hem vatandaşları hem de sürücüleri çileden çıkartıyor.

Pazar civarında gelişigüzel satış yapan korsan pazarcılar yüzünden insan ve araç trafiğinde aksamalar meydana gelirken, pazarcı esnafı, bu konuda belediye yetkililerinden bir düzenleme yapmasını istediler. Ayrıca Pazarcılar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz’a da sitem eden pazarcı esnafı, Oda Başkanları Yılmaz’a konuyu ilettiklerini ancak bugüne kadar sonuç alamadıklarını ifade ederlerken, korsan satıcılar ve köylerden satış yapmaya gelen vatandaşların pazar yerini adeta kangrene çevirdiklerini söylediler.

Vatandaşların pazar yerinde rahat alışveriş yapamadıkları gibi bölge halkının da pazar civarında hareket etmekte zorlandığını ifade eden pazarcı esnafı, pazar etrafında gelişigüzel satış yapanlara izin verilmemesini istediler. Pazarcı esnafı ayrıca, korsan satıcılarla karşıya karşıya gelmek istemediklerini ifade ederlerken, ilerde yaşanabilecek olumsuzluklardan da kendilerinin sorumlu olmayacağını kaydettiler. Pazar yerinde kapalı alan dışına çıkılmamasını isteyen esnaflar, “Etrafı okullarla çevrili olan pazar yerinde kapalı alan dışına çıkıldığı zaman trafik kitleniyor” dediler.

Pazarda köylü vatandaşlar da, yetiştirdikleri ürünleri pazara getirip satınca işin içinden çıkılmaz hale geliyor. Köyden gelen satıcılar ise, halden kendilerine yer gösterilmesi halinde satışı halde yapabileceklerini ifade ederlerken, pazara getirdikleri çoğu ürünün ellerinde kaldığını belirttiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
salih
salih - 3 yıl Önce

Kapalı pazar da pazarcıların şemsiye açması nedir ya?Belediye mutlaka yasak getirmeli.

çorumlu
çorumlu - 3 yıl Önce

köylerden gelen satıcılar kangrene çeviriyormuş bak sen şu işe.
rekabet istemiyoruz demeyin de çamur atın. kapalı pazara şemsiye kuran pazarcılardır asıl sorun. önce onları halledin de sonra rızkının peşinde koşan garip köylüye bakın

fikretya
fikretya - 3 yıl Önce

Üstü kapalı olan pazar yerinde pazarcılar neden şemsiye açıyor ? açacaklar ise o zaman niye diğer pazarların da üstünün kapatılması isteniyorki ? Hile kokuyor adamların iliklerine kadar hile hurda işlemiş ne yazıkki hani biz müslümandık ?

Ali gerek
Ali gerek - 3 yıl Önce

İşinize gelmiyor

SIRADAKİ HABER