Volkswagen’i Manisa kaptı

Aralarında Çorum’un olduğu bir çok il, Volkswagen yatırımı için sıraya girmişti ama yatırımı Manisa kaptı.

Volkswagen’i Manisa kaptı

Aralarında Çorum’un olduğu bir çok il, Volkswagen yatırımı için sıraya girmişti ama yatırımı Manisa kaptı.


Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Volkswagen’in 1.3 milyar euroluk yatırımı Türkiye’de Manisa’da yapacağını açıkladı. Türkiye’de 22 yıl sonra ilk kez gerçekleşecek bu otomobil fabrikası yatırımı ile, Volkswagen bünyesindeki Skoda ve Seat üretilecek.
Alman otomobil devi Volkswagen'in (VW) 1.3 milyar euroluk yatırımı için geri sayım başladı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan dev firmanın yatırımı Türkiye'ye yapacağını açıkladı. Alman Ticaret Bakanlığı'ndan bu yatırım için Türkiye lehine kararın alındığı bilgisini aldığını söyleyen Pekcan, kararın resmi açıklanmasını heyecanla beklediğini dile getirdi.

 

BÖLGE NETLEŞTİ
Ticaret Bakanı Pekcan, katıldığı televizyon programında Volkswagen'in yatırım sürecine ilişkin müjdeyi verdi. Pekcan, "Alman Ticaret Bakanı finale yaklaşıldığını söylüyor. Bakanlar lehimize karar verdiğini söylüyor. Fabrikanın yeri belli" dedi. Bakan Pekcan, fabrika yatırımının yapılacağı bölgenin netleştiğini belirtirken, yılbaşından bu yana Bulgaristan ile Türkiye arasında kalan şirketin Manisa'ya yatırım yapması bekleniyor.

 

SKODA VE SEAT ÜRETİLECEK
VW'nin aldığı kararla Türkiye'ye 22 yıl aranın ardından ilk kez bir otomobil fabrikası yatırımı gelmiş olacak. Türkiye, 1990 Opel, 1994 Toyota, 1995'te Hyundai ve 1996'da Honda yatırım yapmıştı. VW Türkiye fabrikasında, grup bünyesindeki markalardan Skoda ve Seat içinde üretim yapacak. VW'nin Türkiye'yi tercih etmesinde ekonomide son dönemde sergilenen başarılı performansın da etkili olduğu belirtiliyor.         (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu seçmen
Çorumlu seçmen - 2 yıl Önce

Kapar tabii, senin havaalanın bile yok.

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

Ne olacaktı yani bizim vekillerle mi gelecekti Çoruma?

Elestirmen
Elestirmen - 2 yıl Önce

17 yillik ak parti iktidarının Çorum'a verdigi degerlerin sadece basit bir ornegi

biryozgatlı
biryozgatlı - 2 yıl Önce

3 ay önceden Manisa'ya kurulacağını söyledim ama kimse inanmadı ne diyelim vizyon sahibi olmak böyle bir şey :)

Mambo
Mambo - 2 yıl Önce

Havada bulut Çorumlu vos vosu unut.....kendinizi kandırmayın ondan bundan bir şey beklemeyin.kendiniz yapın.bu güce sahipsiniz.....

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Havaalanı yok tamam da havaalanı istemeyen ahmak da çok Çorum’da ne yazık ki, işin en garibi de bu...

Sabır
Sabır - 2 yıl Önce

Az daha sabır 17 sene sonra merso gelecek

SIRADAKİ HABER